Nauka

Chrońmy rysie i wilki. Nowa akcja WWF

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 12:22
W ciągu stu lat połowa gatunków może zniknąć z powierzchni ziemi. W tym polskie rysie i wilki - ostrzega fundacja WWF i rozpoczyna nową akcję społeczną #Start With 1 Thing .
Audio
Chrońmy rysie i wilki. Nowa akcja WWF
Foto: flickr/Tambako The Jaguar/(CC BY-ND 2.0)

Na plakatach i billboardach będzie namawiać do tego, aby robić małe rzeczy dla ochrony środowiska.
Rzecznik prasowy WWF Paweł Śledziński mówi, że powinniśmy mniej konsumować.

- Zwróćmy uwagę na to, jak często zmieniamy telefony komórkowe, odzież, jak często kupujemy coś nowego. Już w sierpniu zaczęliśmy być dłużnikami wobec zasobów ziemi - mówi Paweł Śledziński. I dodaje, że powinniśmy też zwracać uwagę na to, aby kupować owoce lokalne, ponieważ wtedy ich transport mniej zanieczyszcza środowisko.

Na stronie fundacji WWF można też wirtualnie adoptować zagrożone gatunki zwierząt, na przykład trygrysa, nosororożca, słonia, wilka czy morświna.

(IAR)

Zobacz więcej na temat: NAUKA ekologia WWF
Czytaj także

Twój wybór menu może ocalić gatunki

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 21:00
Jedzmy ryby, ale nie te, którym grozi wyginięcie. WWF opublikował listę ryb, które bez problemu można kupować, a także tych, których populacja jest zagrożona. Ekolodzy przygotowali też specjalną książkę kucharską z rybnymi przepisami. Mówią, że "decyzja o tym, co dziś zjesz na obiad, może zmienić świat".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Naukowcy podsłuchują krokodyle, aby je ocalić

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 13:00
Odgłosy wydawane przez krokodyle mogą pomóc w oszacowaniu ich populacji. Zamiast wypatrywać nocami ich - oświetlonych światłem latarki - czerwonych oczu, naukowcy umieszczą w wodzie mikrofony, które wyłapią każdy krokodyli dźwięk i zdradzą obecność gadów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Japonia znów będzie łowić wieloryby

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 12:00
Japonia zapowiada, że po rocznej przerwie wznowi odłowy wielorybów na Oceanie Antarktycznym. Rząd w Tokio podjął taką decyzję mimo decyzji Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości, który nakazał Japonii wstrzymanie wszystkich połowów tych zwierząt.
rozwiń zwiń