- Steve zmarł w spokoju, otoczony przez najbliższych. Wiemy, że wielu z was będzie z nami go opłakiwać. Prosimy jednak, byście uszanowali naszą prywatność - napisali w oświadczeniu członkowie rodziny byłego szefa Apple’a.
Jego współpracownicy wyrazili ogromny smutek z powodu śmierci Jobsa podkreślając, że jego geniusz, energia i pasja przyniosły wiele innowacji wzbogacających życie ludzi. Na stronie internetowej Apple informacje o produktach zastąpiło zdjęcie twórcy tej firmy i napis „Steve Jobs 1955-2011”.
Steve Jobs jest legendą przemysłu nowoczesnych technologii. To on wprowadził na rynek komputery Apple, potem Mac, następnie Ipody a w końcu Iphony i iPady. Urządzenia Appla radykalnie zmieniły sposób gromadzenia i słuchania muzyki, oglądania filmów, czytania książek i korzystania z Internetu.
Jobs założył firmę w 1976 roku po powrocie z podróży po Indiach, która miała być dla niego duchowym oczyszczeniem. Zrobił to razem ze Stevem Wozniakiem. W roku 1985 opuścił koncern i zajął się grafiką komputerową, kupując między innymi udziały w wytwórni Pixar. Do swojej macierzystej firmy powrócił w 1997 roku i doprowadził do wprowadzenia na rynek modelu iMac, który uratował sytuację finansową Apple.
Stan zdrowia Steva Jobsa, u którego w 2004 roku zdiagnozowano raka trzustki, pogorszył się na początku tego roku. W sierpniu zrezygnował ze stanowiska prezesa i zapowiedział, że nie wróci już do pracy.
Jego śmierć wywołała na świecie lawinę komentarzy, zarówno wśród ludzi biznesu, jak i polityków. Prezydent Barack Obama podkreślił, że Steve Jobs był jednym z najwspanialszych amerykańskich wynalazców - odważny, by myśleć niestandardowo, śmiały, by wierzyć, że zmieni świat i utalentowany, by to osiągnąć. W podobnym tonie wypowiedział się prezydent Rosji, Dmitrij Miedwiediew, który podkreślił, że tacy ludzie, jak Steve Jobs, zmieniają świat.
Także przedstawiciele najwyższych władz w Polsce wypowiadali się z uznaniem o twórcy Apple. O wpływie Jobsa na świat technologii wspominali Donald Tusk i Waldemar Pawlak podkreślając jego zasługi dla rozwoju nowych technologii. Tusk podkreślił, że kariera Jobsa pokazuje, że mali przedsiębiorcy mogą osiągnąć wielki sukces i to od nich zależy siła gospodarki. Zdaniem Pawlaka, zdecydowały o tym cechy charakteru współtwórcy i byłego szefa fimy Apple. Duża część sukcesu tej firmy brała się właśnie z siły charakteru i osobowości Jobsa, z rozmachu towarzyszącego jego działaniom - podkreśla wicepremier polskiego rządu. W ocenie Waldemara Pawlaka, współzałożyciel Apple dawał przykład, że należy żyć z pasją i być otwartym na ludzi i nowe idee. Steve Jobs pokazał też, że życie może być nieraz zbyt krótkie, aby zrealizować wszystkie pomysły , ale przy wielkim skupieniu i zaangażowaniu można zrobić bardzo wiele i wpłynąć zdecydowanie nie tylko na swój los, swoje otoczenie, ale także na to, co dzieje się na świecie - powiedział Waldemar Pawlak dodając, że Jobs może być wzorem do naśladowania.
Łukasz Świerżewski z Harvard Business Review Polska powiedział, że Steve Jobs był geniuszem zarządzania.
Legendarny twórca amerykańskiej firmy Apple, człowiek, który zmienił oblicze przemysłu nowoczesnych technologii, zmarł w wieku 56 lat.
Jak powiedział Świerżewski Informacyjnej Agencji Radiowej, chociaż twórca Apple miał bardzo trudny charakter, to potrafił zarazić pracowników swoimi ideami i pociągnąć ludzi za sobą. Dlatego, jak zaznacza Łukasz Świerżewski, dla Steve'a Jobsa pracowali najlepsi. Jobs jest legendą przemysłu nowoczesnych technologii. To on wprowadził na rynek komputery Apple, potem Mac, następnie Ipody a w końcu Iphony i iPady. Urządzenia Appla radykalnie zmieniły sposób gromadzenia i słuchania muzyki, oglądania filmów, czytania książek i korzystania z Internetu.
IAR,ab