- E-learning to szeroki zakres aplikacji, procesów przekazywania wiedzy i umiejętności z wykorzystaniem technologii komputerowych - mówił Artur Rudnicki z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu, który z połączył się ze studiem Czwórki za pomocą Skype'a.
Gość Kuby Marcinowicza odróżnił dwie podstawowe metody e-learningu. - Asynchroniczna, gdzie dostajemy materiał i musimy skorzystać z niego, nauczyć się i wykonać pewne elementy, które nam dał tzw. e-nauczyciel. I synchroniczna, gdzie spotykamy się w sieci określonego dnia i o określonej godzinie no i uczymy się. Prowadzący podaje zakres materiału, prezentuje jakieś elementy, a także może nas odpytać.
E-learning ma też jednak swoje wady. - Po pierwsze duży koszt profesjonalnych platform. Po drugie, jeśli już mamy platformę, to musimy ją w jakiś sposób przygotować, co generuje kolejne koszty. Trzecia rzecz – moim zdaniem bardzo istotna – to brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącym i brak integracji następującej podczas tzw. tradycyjnych szkoleń. Trzeba też wspomnieć o konieczności posiadania silnej motywacji do nauki i dobrego szerokopasmowego internetu - wyliczył Artur Rudnicki.
Więcej o e-lerningu w nagraniu audycji.
pg