Nauka

Piknik Naukowy 2011: Humanoid ASIMO pierwszy raz w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 17:30
Robot odwiedził już dziesiątki krajów. Pojawi się też w Polsce podczas 15. Pikniku Naukowego, 28 maja w Warszawie.

Twórcy ASIMO badania nad humanoidalnymi robotami rozpoczęli blisko ćwierć wieku temu. 14 lat później powstał ON – mówiący głosem dziecka, niewielki humanoid, który sprawnie porusza się, a nawet biega z prędkością 6 km/h.

/

Robot zainspirował, nauczył i zmienił światopogląd tysięcy ludzi na całym świecie. Obecnie prace inżynierów ukierunkowane są na rozwijanie systemu inteligencji oraz lepsze zrozumienie procesów idealnej interakcji pomiędzy człowiekiem a robotem.

Celem Hondy, twórcy robota, jest opracowanie humanoida, który będzie pomagał ludziom na co dzień, przejmie niektóre obowiązki, a tym samym uczyni nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym.

Humanoida będzie można zobaczyć już w najbliższą sobotę, 28 maja, w warszawskim Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Na zwiedzających czeka ponad 1000 ekscytujących pokazów i doświadczeń.

/

Wyprawę na największą w Europie imprezę plenerową popularyzującą naukę warto wcześniej zaplanować! Obszar Pikniku Naukowego zajmie bowiem 40 tysięcy metrów kw., na których stanie 230 namiotów. W zaplanowaniu trasy zwiedzania pomoże interaktywna mapka zamieszczona na stronie pikniknaukowy.pl



Będąc na pikniku Naukowym koniecznie odwiedźcie namioty Czwórki – Radia z Wizją! Znajdziesz nas w sektorze 1 – stanowisko nr 5 i 6, w sektorze 2 –  nr 86 wall – nr 243 i w sektorze 3 – nr 123.

KaW/materiały prasowe

Więcej informacji znajdziesz na stronie Pikniku Naukowego

Czytaj także

Zanurkuj na Pikniku Naukowym /konkurs zakończony/

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 14:20
Nurkowanie w stanie zerowej pływalności - to jedyna w swoim rodzaju nagroda w konkursie Czwórki i Pikniku Naukowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chmurę można zamknąć w butelce!

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2011 17:31
Podpowiadamy jak w domu przygotować sobie swoje własne kłębiaste zjawisko atmosferyczne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Odciski palców zdradzą całą prawdę

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2011 11:44
– Jeżeli ktoś będzie chciał zrzucić na kogoś odpowiedzialność, podkładając na miejscu przestępstwa jego linie papilarne, to my na pewno to odkryjemy – przyznaje ekspert daktyloskopii.
rozwiń zwiń