Nauka

XV Piknik Naukowy Polskiego Radia w Warszawie przeszedł do historii

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2011 05:14
Przez dziewięć godzin w warszawskim Parku Edwarda Rydza-Śmigłego można w sobotę było oglądać to, co często nie wychodzi poza laboratoria i pracownie badawcze.
Audio
  • Paulina Łukawska (IAR) - wielbiciele nauki tłumnie odwiedzili Piknik Naukowy

Choć pogoda nie była najlepsza, na brak zainteresowania nauką nie można było narzekać. Na Piknik przyszły tłumy, głownie rodziny z dziećmi. Atrakcji było tyle, że trudno wśród nich wybrać bezsprzecznego faworyta, który podbił dziecięce serca.

Choć to przede wszystkim dzieci robiły eksperymenty i doświadczenia, to nie zabrakło też atrakcji wyłącznie dla dorosłych. Jedną z nich prezentowała Aleksandra Fergin z koła naukowego Herbion - jest to maszyna do produkcji piwa. Niestety, dopiero dziś zaczął się cały proces, a że trwa on trzy tygodnie, to efektów eksperymentu nie można było dziś skosztować. Jak podkreśla Aleksandra Fergin, takie piwo jak najbardziej nadaje się do spożycia, ale... nie może być rozprowadzane.

Na pewno w pamięci tych, którzy przyszli na dzisiejszy piknik wspomnienia eksperymentów pozostaną na dłużej niż 3 tygodnie, nawet jeśli podglądając produkcję piwa, musieli obejść się smakiem.

gs

Czytaj także

Trzęsienia ziemi w Warszawie!

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 20:44
Prawdopodobnie będzie to kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset wstrząsów, ale uwaga: będą odczuwalne wyłącznie dla osób znajdujących się w epicentrum. Drgania ziemi pojawią się 28 maja… podczas Pikniku Naukowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piknik Naukowy 2011: podsumujemy polską naukę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2011 10:00
Profesor Łukasz Turski powiedział, że jubileuszowy 15. Piknik Naukowy Polskiego Radia będzie podsumowaniem dokonań polskiej nauki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na Pikniku Naukowym zapanowała wolność!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2011 15:00
- Można sprawdzić czy wolna myśl może przesunąć fizyczne obiekty. Może! Przy pomocy specjalnego urządzenia mierzącego fale mózgowe - opowiada Piotr Kossobudzki, wicedyrektor Centrum Nauki Kopernik.
rozwiń zwiń