Obszana w USA, Szydło w Polsce a Nogaś w Izraelu.
Dzisiaj będzie światowo :)
W Izraelu trwa Rok Polski. Z tej okazji koncerty, wystawy, przeglądy filmów i przedstawienia teatralne. Co możemy opowiedzieć o sobie poprzez prace naszych twórców? Jak odbierają to mieszkańcy Izraela? W studiu radia Kol Israel spotkamy Pawła Potoroczyna - szefa Instytutu Adama Mickiewicza oraz Katarzynę Wielgę -koordynatorkę działań w ramach Roku Polskiego w Izraelu.
www.iam.pl
Agnieszka Obszańska przemierza stany USA. Jej podróż można sprawdzić na naszej stronie oraz na antenie - od poniedziałku do piątku. Dzisiaj - spacjalnie dla RDK-u - krótki przegląd wydarzeń kulturalnych po drugiej stronie oceanu. O nieludzkiej porze...U Agnieszki będzie 7 rano...
www.polskieradio.pl/granice
W warszawskiej Królikarni trwa wystawa zdjęć mistrza - Henri Cartier Bresson'a.
Prezentowany cykl fotografii Europejczycy - powstał w ciągu pięciu lat, w czasie podróży artysty po krajach europejskich. W swoich fotografiach szukał zawsze wartości uniwersalnych. Często próbował dociec prawdy o społeczeństwie. Opowiada Ewa Ziębińska- kuratorka wystawy.
www.krolikarnia.mnw.art.pl
Młode muzeum, młodzi kuratorzy i młodzi artyści. To lapidarne podsumowanie wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Wystawa zatytułowana NIE MA SORRY została przygotowana podczas seminarium na Muzealniczych Studiach Kuratorskich UJ w Krakowie. Efekt kilkumiesięcznych poszukiwań i „badań terenowych”, przeprowadzonych na akademiach sztuk pięknych i w pracowniach artystów, zostanie zaprezentowany w tymczasowej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, przy ulicy Pańskiej. Zaprasza Marcel Andino Velez.
www.artmuseum.pl
A w Bydgoszczy trwa 5. Międzynarodowy Festiwal Reportażu Telwizyjnego Camera Obscura. W RDK-u goście - prosto z Bydgoszczy!
http://www.cameraobscura.pl/
A ponadto Klik Klak, Mongolia [www.tekila.pl], Bartek Marzec tym razem o swojej książce. Wielokrotnie Bartek występował w RDK-u jako recenzent książek innych autorów! Tymczasem jego własna opowieść o Bronisławie Zielińskim (1914-1985), znakomitym tłumaczu, przyjacielu Ernesta Hemingwaya, Johna Steinbecka i Trumana Capote. Zawiera obszerne fragmenty nigdy niepublikowanego dziennika, a także nieznane unikatowe zdjęcia z archiwum Zielińskiego, m.in. reprodukcje fotografii z dedykacjami Hemingwaya i Steinbecka. Polecamy "Na wzgórzach Idaho"
a Kasia Borowiecka dołączyła dzisiaj do ekipy RDK-u.