Kultura

Podyskutujmy o architekturze

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2009 06:54
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczyna nowu cykl edukacyjny poświęcony architekturze, realizowany w ramach projektu "Architektura+".

 

Nowe metody organizowania przestrzeni zurbanizowanych to temat całodziennych warsztatów prowadzonych przez Aleksandera Oniszha i Jana Gronkiewicza, autorów koncepcji, studenci Universität für angewandte Kunst w Wiedniu.

Jak zapowiadają organizatorzy, zajęcia będą dotyczyły architektury, nowoczesnych procesów tworzenia budynków, miast i infrastruktur. Mają na celu zaproponowanie otwartego, dynamicznego modelu wymiany wiedzy między dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Warsztatom przyświeca idea zainicjowania procesu twórczego opartego na komunikacji i dążeniu ludzi do poznawania i przetwarzania swojego najbliższego otoczenia.

Po zakończeniu warsztatów odbędzie się dyskusja panelowa podsumowująca wydarzenie. Będzie ona miała miejsce w sobotę, 19 września, o godzinie 19.00. Jako dyskutanci wystąpią:

Tomasz Fudala - krytyk architektury, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ewa Sekuła - socjolog miasta, SWPS

Paweł Kłudkiewicz - architekt, Wydział Estetyki Przestrzeni Publicznej

Małgorzata Kuciewicz - architekt, Grupa Projektowa Centrala

Marta Wójcicka - animator kultury, Studio Teatralne Koło, Stowarzyszenia ArtAnimacje

Cykl edukacyjny realizowany jest we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

www.narodoweczytanie.polskieradio.pl
Cichociemni
Czytaj także

Macie swoich klasyków!

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2009 08:58
Tworzenie kolekcji jest zawsze wybieraniem i ustalaniem kontekstu, wyznaczaniem paradygmatu. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ma więc szczególną funkcję „klasykotwórczą”. Teraz pokazało swoje pierwsze propozycje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Archiwa sztuki

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2009 09:30
Tomy papierów, teczek, zapisków, część z nich na nowoczesnych elektronicznych nośnikach – tak dziś kojarzy nam się archiwum. Wielu powie „- Nuda”. Do spojrzenia na archiwum inaczej zapraszają organizatorki interdyscyplinarnego seminarium/warsztatu: „Archiwalna gorączka. Archiwa współczesnej historii i sztuki w Polsce po 1989 roku”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obserwator rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2009 13:15
Sam Malczewski nie lubił jubileuszy. Dziwić więc może okazja z jakiej Muzeum Narodowe w Warszawie postanowiło zorganizować wystawę jego prac. Komisarz wystawy Elżbieta Charazińska postanowiła jednak wykorzystać 80. rocznicę śmierci artysty do prezentacji kolekcji dzieł malarza znajdujących się w zbiorach warszawskiego muzeum.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Schizma sztuki

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2009 11:09
Lata 90. to czas, który oceniamy dziś bardzo różnie. Możemy się spotkać z wieloma skrajnie różnymi ocenami pierwszej dekady wolności, Trzeciej RP. Czas po ’89 to również kolejna próba nowej definicji sztuki, artysty. Ten problem na wystawie „Schizma. Sztuka polska lat dziewięćdziesiątych” postanowił pokazać kurator wystawy, Adam Mazur.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiermasz wydawnictw Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2010 11:31
W Muzeum Narodowym w Warszawie zorganizowano trzydniowy kiermasz, na którym można taniej kupić wydane przez tę instytucję publikacje.
rozwiń zwiń