RIO 2016

Rio 2016: polskie sztafety upodobały sobie 7. miejsce

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 07:25
Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz, Iga Baumgart i Justyna Święty zajęły siódme miejsce w finale sztafety 4x400 m na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Patrycja Wyciszkiewicz (L), Małgorzata Hołub (2L), Justyna Święty (schowana) i Iga Baumgart (4L) na mecie finału sztafety 4x400 m kobietFoto: PAP/EPA/RDJAN SUKI

Polki uzyskały czas 3.27,28. Zwyciężyły reprezentantki USA - 3.19,06.

Amerykanki zostały mistrzyniami olimpijskimi w tej konkurencji po raz szósty z rzędu. Ich dominacja rozpoczęła się w Atlancie w 1996 roku. Biegnąca na ostatniej zmianie Allyson Felix sięgnęła po szósty w karierze złoty medal olimpijski. Dwa z nich wywalczyła w Rio - wcześniej również w sztafecie 4x100 m. W indywidualnej rywalizacji na 400 m była druga, za reprezentantką Bahamów Shaunae Miller.

Walkę z ekipą Stanów Zjednoczonych nawiązały jedynie Jamajki, które ostatecznie straciły do niej niewiele ponad sekundę. Brązowe medalistki Brytyjki były wolniejsze o ponad sześć sekund.

Sztafeta meska 4x400 m w składzie: Łukasz Krawczuk, Michał Pietrzak, Jakub Krzewina i Rafał Omelko także uplasowała się na siódmym miejscu. Biało-czerwoni uzyskali wynik 3.00,50. Triumfowali Amerykanie - 2.57,30.

Srebrny medal wywalczyli Jamajczycy - 2.58,16, a brązowy reprezentanci wysp Bahama - 2.58,49.