RIO 2016

Rio 2016: Sofia Ennaoui, po efektownym finiszu, w finale biegu na 1500 m. Teraz czas na sambę

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 11:00
Ennaoui w półfinale osiągnęła czas 4.05,29. Do finału nie zakwalifikowały się Angelika Cichocka i Danuta Urbanik.
  • Kronika igrzysk olimpijskich - podsumowanie niedzielnych wydarzeń w Rio (Jedynka)
  • "Studio Olimpijskie" w radiowej Trójce - podsumowanie niedzielnych (14 sierpnia) wydarzeń w Rio (PR3)
Tak Sofia Ennaoui finiszowała w półfinale biegu na  1500 m
Tak Sofia Ennaoui finiszowała w półfinale biegu na 1500 mFoto: EPA/ANTONIO LACERDA

Serwis specjalny
Rio 2016

Z dwóch półfinałów awansowało po pięć najlepszych zawodniczek oraz dwie z najlepszymi czasami. Wśród nich znalazła się Ennaoui, która w swoim biegu zajęła szóste miejsce, ale awansowała do finału z 10. czasem.

Na ostatnich metrach Ennaoui zaatakowała z dalszej pozycji i efektownie finiszowała. Jednak rywalizację o piąte miejsce przegrała o 0,01 sekundy z Brytyjką Laurą Weightman. Najszybsza była Etiopka Genzebe Dibaba - 4.03,06.

- Udowodniłam, że sześć lat ciężkich przygotowań i wyrzeczeń nie poszło na marne. Weszłam do finału olimpijskiego w wieku 20 lat. Jestem przeszczęśliwa i nie wstydzę się tego. Czułam, że jak się nie położę, to miejsca w finale nie wywalczę. Tylko się modliłam, otworzyłam oczy, nie miałam siły wstać i patrzyłam na tablicę, czy moje nazwisko ukaże się na piątym miejscu. Tak się nie stało i była rozpacz, szok, ale potem miałam nadzieję na wejście z czasem i się udało. Teraz, jak wejdę do pierwszej ósemki, zatańczę sambę przed kamerami - powiedziała Ennaoui.

W drugim biegu półfinałowym Urbanik zajęła 10. miejsce (4.11,34), a Cichocka była 12. (4.17,83). Ostatecznie Urbanik została sklasyfikowana na 22. miejscu, a Cichocka na 24.