Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Czerwcowe serce

Ostatnia niedziela czerwca - miesiąca poświęconego SERCU Pana Jezusa. Skąd taka tradycja w Kościele katolickim? Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt poświecenia i Litania – skąd biorą się te praktyki? O czym przypominają ? Komu potrzebne – czy tylko wierzącym? Czym jest zadośćuczynienie i wynagradzanie? Pytania podejmuje o. Marek Wójtowicz z krakowskiego Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa
play_arrow

czytaj więcej

Powołanie – Kto tu kogo woła?

Czym jest powołanie  - kto i do czego je ma? Tylko ksiądz czy zakonni-k lub/-ca? Kogo i jak woła Pan Bóg i czy dziś robi to rzadziej niż kiedyś? Tak może się wydawać kiedy słyszymy o kryzysie powołań w Kościele. A może to z naszymi uszami jest coś nie tak? Jak właściwie rozpoznać czy też rozeznawać swoje powołanie?

czytaj więcej

Rzeczywistość Rodzin 3+

Uzależniona od wysiłku. Kocha dzielić się pasją ruchu z innymi. Instruktor – wykładowca Polskiego Związku Narciarskiego, Instruktor Nordic Walking. Instruktor FIT Mama. Zawodnik, trener i członek Warszawskiego Towarzystwa Sportowego Deski-ale przede wszystkim rzeczniczka swojej Rodziny i Związku Dużych Rodzin 3+ . Anita Marczułajtis Łodzińska opowie o klubach mam, podsumuje Zjazd dużych rodzin i funkcjonowanie Karty Dużej Rodziny-bo to już 10 lat w tym roku! Zaprasza Agnieszka Kozłowska-Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Jak wychowuje się dziecko adoptowane?

Rodzina i dom rodzinny słusznie kojarzone są z "gniazdem", "ciepłem", poczuciem bezpieczeństwa. Tak powinno być, ale wiemy, że nie wszędzie tak jest, może być wręcz tak, że dzieci nie mogą być wychowywane przez biologicznych rodziców z różnych przyczyn.

czytaj więcej

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

Warsztaty, wykłady, wizyty studyjne oraz udział w debacie dotyczącej sytuacji Polonii i Polaków za granicą wypełniły dwudniowy Zjazd Polonii na KUL w Lublinie kończący uroczyście Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Uczestniczyło w nim ponad 80 osób z 18 krajów, które szkoliły się podczas kursów 3. edycji Studium. 
play_arrow

czytaj więcej

„Bóg jest miłością” czyli VII pielgrzymka do Polski

Najdłuższa, najbardziej wyczerpująca, z największą liczba odwiedzonych miejscowości i ze 108 beatyfikowanymi. Tak w skrócie można scharakteryzować VII pielgrzymkę JP II do Polski. Właśnie mija 25 lat od tych wydarzeń z 1999 roku.

czytaj więcej

Czy sztuczna inteligencja może pomóc w głoszeniu Słowa Bożego?

Sztuczna inteligencja, choć tak bardzo obecna w naszym życiu, ciągle pozostaje nieznaną i zagadkową sferą ludzkiej egzystencji.

czytaj więcej

Czarownice, tradycja a współczesność

Procesje, ołtarze przystrojone młodymi brzózkami, sypanie kwiatków przed kapłanem niosącym monstrancję, kwiatowe dywany - to główne elementy uroczystości Bożego Ciała. Niektóre wywodzą się z czasów przedchrześcijańskich.

czytaj więcej

Kościół młodych czy bez młodych?

Dzień po kolejnym SPOTKANIU MŁODYCH LEDNICA 2000

czytaj więcej

Procesje: manifestacje czy demonstracje?

Od pogubionych apostołów po zmartwychwstaniu, przez spory i kłótnie heretyków z mistykami, potem liturgiczne precjoza, procesje, ludowe tradycje i tak, aż do naszych czasów gdzie postawiono pytania o aktualność, manifestacje czy demonstracje- czyli nadawanie nowych znaczeń dawnym słowom.

czytaj więcej

Światowe Dni Dzieci

Światowe Dni Dzieci (25-26.05) po raz pierwszy z inicjatywy papieża Franciszka gość-Massimiliano Signifredi ze Wspólnoty Sant’Egidio (św. Idziego)
play_arrow

czytaj więcej

Korpo-Matka. Kobieta sukcesu.

Kobieta potrzebuje samorealizacji. To jej prawo. Niepodważalne. W przestrzeni zawodowej ale przede wszystkim życiowej – czegoś, co wydobędzie cały jej potencjał, w czym będzie nie do zastąpienia. Przez mężczyznę. Czy dla kobiety najlepsza kariera to macierzyństwo? Czy to powołanie konkurencyjne do jej ambicji zawodowych, a może przeciwnie – jedno i drugie się dobrze uzupełniają i napędzają?

czytaj więcej

Section016
Section025