Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Początek postu

„Któż się to tam na przypiecku krząta: Wstępna Środa Żurowi uprząta, Wstępna Środa następuje, Pani matka żur gotuje A pan ojciec siedzi w dziurze: - A witajże, mości Żurze!” – takimi wierszykami oraz przysłowiami jeszcze w minionym wieku ubogacano ostatnie dni karnawału i czas przejścia w Wielki Post.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Chorych

W audycji porozmawiamy o temacie i znaczeniu Światowego Dnia Chorych. Będzie on obchodzony już po raz 32., pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji. Papież Franciszek w tegorocznym Orędziu na ten dzień zwraca uwagę, że „pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości”. Rozmowa o papieskim dokumencie oraz o służbie osobom chorym.
play_arrow

czytaj więcej

Prawa człowieka a kwestia masowej migracji

Problem poszanowania praw człowieka a kwestia masowej migracji. Czy prawa człowieka są tylko prawami obywatela Zachodu? Jak mądrze integrować migrantów, bez których Europa nie poradzi sobie z kryzysem demograficznym? O co chodzi w niemieckiej drodze synodalnej? Jak doświadczać Boga, którego nie widać? - to tylko niektóre z pytań, jakie stawiają sobie autorzy zimowej Więzi. Gościem audycji jest Zbigniew Nosowski - red. naczelny kwartalnika.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Chorego. Liczy się każdy dzień

Szacunek i godność? Bliska obecność i brak bólu? Czy pojednanie? z Bogiem, ludźmi? A może smutek, żal i pretensja? Jakie uczucia towarzyszą chorym i co ważne jest w przyniesieniu uldze cierpieniu – o tym porozmawiamy W Światowy Dzień Chorego. 
play_arrow

czytaj więcej

Walentynki w małżeństwie?

Przed nami Walentynki. W wielu miejscach możemy zobaczyć serduszka i inne dekoracje, które maja zwrócić naszą uwagę na ten temat. To żniwo dla handlowców, którzy nie szczędzą wysiłków aby sprzedać swoje produkty. Ale ten czas może być także okazja do zatrzymania się nad tematem małżeństwa.
play_arrow

czytaj więcej

Wiara na peryferiach.

Przyczyną obecnych bolączek Kościoła są nie tylko wstrząsające nim skandale, lecz także mało przekonujące nauczanie, często oderwane od aktualnych problemów. Dlatego obok naukowych traktatów teologicznych, potrzeba również dobrej teologicznej publicystyki, która w sposób przystępny komentuje bieżące wydarzenia i odpowiada na rodzone przez nie pytania. Przykładem takiej próby jest <Wiara na peryferiach. Eseje o Kościele>. Gościem audycji jest autor książki ks. prof. Przemysław Artemiuk
play_arrow

czytaj więcej

O finansach w związku

Miłość i pieniądze, czyli jak dbać o małżeństwo o tym powiemy w Familijnej Jedynce już w niedzielę po godz. 6.00
play_arrow

czytaj więcej

Podsumowanie Tygodnia Modlitw o Jedność chrześcijan

Podsumowanie Tygodnia Modlitw o Jedność chrześcijan – Ks. dr hab. Sławomir Pawłowski
play_arrow

czytaj więcej

40 lecie Centrum Formacji Misyjnej.

24 i 25 stycznia w Centrum na ul. Byszewskiej i na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego – Jubileuszowa konferencja. Łączenia za pośrednictwem platformy Zoom z misjonarzami z różnych kontynentów, a także sesje naukowe z udziałem misjologów i ludzi zaangażowanych w działanie CFM.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Osób Chorych na Trąd - Współczesne formy trądu

Trąd nadal zabija. Współczesna medycyna potrafi sobie łatwo i szybko poradzić z tą przerażającą chorobą. Pierwsze skuteczne lekarstwo wyprodukowano w latach 40. XX wieku, a dziś kosztująca kilkanaście dolarów kuracja antybiotykowa szybko rozwiązuje problem. Skoro tak łatwo jest wygrać z trądem, to dlaczego nadal zabija?
play_arrow

czytaj więcej

Powstaniec 1863 i Polska Misja Katolicka

Jutro będziemy obchodzili rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. W związku z tym polecimy film „Powstaniec 1863”. To porywająca, epicka i zrealizowana z rozmachem produkcja opowiedziana z perspektywy kapelana – generała Stanisława Brzóski walczącego przeciw Rosyjskiemu Imperium. 
play_arrow

czytaj więcej

Powrót

Coraz więcej młodych ludzi odwraca się od od Kościoła. Dla wielu religijnych rodziców to prawdziwy dramat - nie tylko zastanawiają się, co powinni robić, lecz także borykają się z poczuciem winy. O tym, jak odnaleźć się w tej sytuacji traktuje książka <Powrót> Brandona Vogta. Gościem audycji jest o. dr Tomasz Grabowski OP
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025