Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Turystyka czy pielgrzymka?

Czym pielgrzymowanie różni się od wyjazdów turystycznych? Czy aby dobrze przeżyć podróż, która może nas w jakimś stopniu dotknąć, trzeba wcześniej się przygotować? Jakie miejsca są wybierane i za jakich względów oraz czy możliwe są obecnie podróże i pielgrzymki do Ziemi Świętej? Na te pytania odpowiedzi poszukamy w rozmowie, na którą zaprasza Przemysław Goławski

czytaj więcej

Czy jest nadzieja dla Kościoła?

Nowe badania religijności Polaków mówią o dalszym stopniowym spadku liczby wierzących. Zmieniają się formy religijności, a młodzi zamiast zaangażowania w parafiach częściej wybierają krajowe i międzynarodowe zloty chrześcijan. Co Kościół ma im do zaproponowania i czy są jego ostatnią nadzieją. W audycji spotkamy się z młodymi, którzy znaleźli w nim swoje miejsce.
play_arrow

czytaj więcej

Biały puch czy skała? Sakrament małżeństwa

7 lipca przypada liturgiczne wspomnienie rodziny Ulmów, na które znamiennie wybrano rocznicę ślubu Wiktorii i Józefa.  Kilka dni później – 12 lipca wspominamy też innych małżonków Zelię i Ludwika Martn -  rodziców św. Teresy z Lisieux.  Te dwa przykłady błogosławionych małżeństw, znamiennie wskazują na znaczenie sakramentu małżeństwa dla budowania szczęśliwej wspólnoty rodzinnej. Dla Ulmów  zawarcie sakramentalnego małżeństwa było fundamentem rodziny, która zdała najtrudniejszy życiowy egzamin – z miłości silniejszej niż strach. Świadectwo rodziców Małej Teresy wskazuje na miłość małżeńską owocującą nie tylko świętością własną, ale i swoich dzieci.

czytaj więcej

Czerwcowe serce

Ostatnia niedziela czerwca - miesiąca poświęconego SERCU Pana Jezusa. Skąd taka tradycja w Kościele katolickim? Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Akt poświecenia i Litania – skąd biorą się te praktyki? O czym przypominają ? Komu potrzebne – czy tylko wierzącym? Czym jest zadośćuczynienie i wynagradzanie? Pytania podejmuje o. Marek Wójtowicz z krakowskiego Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa
play_arrow

czytaj więcej

Powołanie – Kto tu kogo woła?

Czym jest powołanie  - kto i do czego je ma? Tylko ksiądz czy zakonni-k lub/-ca? Kogo i jak woła Pan Bóg i czy dziś robi to rzadziej niż kiedyś? Tak może się wydawać kiedy słyszymy o kryzysie powołań w Kościele. A może to z naszymi uszami jest coś nie tak? Jak właściwie rozpoznać czy też rozeznawać swoje powołanie?

czytaj więcej

Rzeczywistość Rodzin 3+

Uzależniona od wysiłku. Kocha dzielić się pasją ruchu z innymi. Instruktor – wykładowca Polskiego Związku Narciarskiego, Instruktor Nordic Walking. Instruktor FIT Mama. Zawodnik, trener i członek Warszawskiego Towarzystwa Sportowego Deski-ale przede wszystkim rzeczniczka swojej Rodziny i Związku Dużych Rodzin 3+ . Anita Marczułajtis Łodzińska opowie o klubach mam, podsumuje Zjazd dużych rodzin i funkcjonowanie Karty Dużej Rodziny-bo to już 10 lat w tym roku! Zaprasza Agnieszka Kozłowska-Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Jak wychowuje się dziecko adoptowane?

Rodzina i dom rodzinny słusznie kojarzone są z "gniazdem", "ciepłem", poczuciem bezpieczeństwa. Tak powinno być, ale wiemy, że nie wszędzie tak jest, może być wręcz tak, że dzieci nie mogą być wychowywane przez biologicznych rodziców z różnych przyczyn.

czytaj więcej

Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

Warsztaty, wykłady, wizyty studyjne oraz udział w debacie dotyczącej sytuacji Polonii i Polaków za granicą wypełniły dwudniowy Zjazd Polonii na KUL w Lublinie kończący uroczyście Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. Uczestniczyło w nim ponad 80 osób z 18 krajów, które szkoliły się podczas kursów 3. edycji Studium. 
play_arrow

czytaj więcej

„Bóg jest miłością” czyli VII pielgrzymka do Polski

Najdłuższa, najbardziej wyczerpująca, z największą liczba odwiedzonych miejscowości i ze 108 beatyfikowanymi. Tak w skrócie można scharakteryzować VII pielgrzymkę JP II do Polski. Właśnie mija 25 lat od tych wydarzeń z 1999 roku.

czytaj więcej

Czy sztuczna inteligencja może pomóc w głoszeniu Słowa Bożego?

Sztuczna inteligencja, choć tak bardzo obecna w naszym życiu, ciągle pozostaje nieznaną i zagadkową sferą ludzkiej egzystencji.

czytaj więcej

Czarownice, tradycja a współczesność

Procesje, ołtarze przystrojone młodymi brzózkami, sypanie kwiatków przed kapłanem niosącym monstrancję, kwiatowe dywany - to główne elementy uroczystości Bożego Ciała. Niektóre wywodzą się z czasów przedchrześcijańskich.

czytaj więcej

Kościół młodych czy bez młodych?

Dzień po kolejnym SPOTKANIU MŁODYCH LEDNICA 2000

czytaj więcej

Section016
Section025