Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Kiedy Ziemia łączy się z Niebem

Karol Wojtyła w poemacie „Stanisław” pisał: „Są ludzie, których moja Ziemia ujrzała, że jest złączona z Niebem. Są ludzie, byli ludzie i wciąż tacy są”. Do takich osób należał niewątpliwie bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, którego 40. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku. Gdzie kształtował się jego charakter? Jak okres młodości wpłynął na późniejszą postawę obrońcy wolności ducha? W jaki sposób czas spędzony w wojsku odcisnął swoje piętno na kapłanie, który nie bał się represji i szykan, jakim był poddawany przez komunistów w stanie wojennym i także po nim.
play_arrow

czytaj więcej

Zawstydzająca czystość

Czyste serce, czyste myśli, czyste sumienie – moda na to obecnie panuje raczej średnia. Za to czyste powietrze robi furorę.
play_arrow

czytaj więcej

Światowy Dzień Ubogich

Światowy Dzień Ubogich – czyli kogo? Ubogich duchem? Ubogich materialnie? Skrzywdzonych przez los? O tym porozmawiamy z autorem zdjęć do albumu Caritas Maurycym Pieńkowskim.
play_arrow

czytaj więcej

Zagraniczni patrioci

Mieszkają za granicą, a twierdzą, że Polskę cenią i szanują bardziej i rodacy mieszkający w kraju. Bo doceniamy to czego nam brakuje? Na zachodzie patriotyzm =kościół. Dlaczego? W przededniu Święta Niepodległości zapraszam na rozmowę z Moniką Stefanowski z Francji i Martą Zawiślak z Holandii. Agnieszka Kozłowska-Łysko
play_arrow

czytaj więcej

Jaka jest idealna lekcja religii?

Czym różni się katecheza od lekcji religii? Co zrobić, żeby religia w szkole była atrakcyjniejsza? O tym po godzinie 22. w Czwórka porozmawiamy z księdzem Damianem Wyżkiewiczem ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Nasz gość przez wiele lat był katechetą w warszawskich szkołach, był wyróżniony w konkursie "Nauczyciel Roku". Obecnie jest proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu w Stykkishólmur na Islandii. Zapraszam Mariusz Pieśniewski
play_arrow

czytaj więcej

Uzależnieni

Czy każdy rodzaj nałogu jest zły i należy z nim  walczyć? A może istnieją dobre uzależnienia, np. od zdrowego żywienia? Czy osobie wierzącej jest łatwiej czy trudniej w zetknięciu np. z niebezpieczną substancją? I wreszcie, czy współczesny, wrażliwy, żyjący aktywnie człowiek jest w stanie nie popaść w żaden nałóg?
play_arrow

czytaj więcej

Meksykańskie Dias de los Muertos

Odchodzenie, śmierć, pamięć o zmarłych to rzeczywistości, które dotyczą ludzi na całym świecie. Choć są kulturowe różnice to wszyscy muszą znaleźć sposób na przeżywanie odejścia kogoś bliskiego. Chrześcijanie na śmierć patrzą nie jako na koniec życia ale na początek ale w innej niematerialnej rzeczywistości. W audycji „Kościół nasz powszedni” przeniesiemy się do Meksyku. O kulcie świętych i pamięci o zmarłych opowiedzą misjonarze tam pracujący.
play_arrow

czytaj więcej

Bale wszystkich świętych

Bale wszystkich świętych nie tylko dla dzieci, zaduszki akademickie i pamięć o przodkach? Czy modlić się, wspominać, tańczyć ku chwale...-jak pielęgnować pamięć o przodkach? ks. Marek Sawicki i duszpasterstwo Student+
play_arrow

czytaj więcej

Starte zęby. Dobrej Śmierci

Niedziela po Dniu Zadusznym w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Okazja do chrześcijańskiego spojrzenia na śmierć.
play_arrow

czytaj więcej

Święci czy szaleni

Męczennicy i inni – ogłaszani przez Kościół świętymi, błogosławionymi – firmują zupełnie inne, niż się to przyjmuje jako oczywiste - pojęcie szczęścia. Carlo Acutis, Karolina Kózkówna, Chiara Luce Badano, Rodzina Ulmów – to niektórzy z mniej lub bardziej  współczesnych nastolatków, których Kościół nazywa błogosławionymi. Łączy ich życie zakończone tragiczną śmiercią.
play_arrow

czytaj więcej

Drogowskazy z przeszłości

Święci to wszyscy ci, którzy znaleźli się w chwale nieba. Dziś mogą być dla nas przewodnikami po ścieżkach wiary, ale by tak się stało, warto poznać lepiej ich życie. Wcale nie są nam bardzo odległymi, bo życie przynosiło i nadal przynosi wiele spraw, rozterek, problemów, z którymi tak samo musimy się zmierzyć. To właśnie w nich możemy liczyć na pomoc naszych patronów.
play_arrow

czytaj więcej

Homeschooling, czyli wychowanie do wartości?

Nie muszą pisać kartkówek, klasówek,  nie muszą rywalizować, kto ma lepsze ubrania, nie są narażeni na hejt ze strony rówieśników. W miesiącu edukacji narodowej porozmawiamy o tym dla kogo jest domowa edukacja? dla dzieci z problemami? czy dla geniuszy? I co z lekcją religii? i wychowaniem do życia...w społeczeństwie?  
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025