Redakcja Programów Katolickich Rozmowy
Section04
Section05

Rozmowy

Section08

Bale wszystkich świętych

Bale wszystkich świętych nie tylko dla dzieci, zaduszki akademickie i pamięć o przodkach? Czy modlić się, wspominać, tańczyć ku chwale...-jak pielęgnować pamięć o przodkach? ks. Marek Sawicki i duszpasterstwo Student+
play_arrow

czytaj więcej

Starte zęby. Dobrej Śmierci

Niedziela po Dniu Zadusznym w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Okazja do chrześcijańskiego spojrzenia na śmierć.
play_arrow

czytaj więcej

Święci czy szaleni

Męczennicy i inni – ogłaszani przez Kościół świętymi, błogosławionymi – firmują zupełnie inne, niż się to przyjmuje jako oczywiste - pojęcie szczęścia. Carlo Acutis, Karolina Kózkówna, Chiara Luce Badano, Rodzina Ulmów – to niektórzy z mniej lub bardziej  współczesnych nastolatków, których Kościół nazywa błogosławionymi. Łączy ich życie zakończone tragiczną śmiercią.
play_arrow

czytaj więcej

Drogowskazy z przeszłości

Święci to wszyscy ci, którzy znaleźli się w chwale nieba. Dziś mogą być dla nas przewodnikami po ścieżkach wiary, ale by tak się stało, warto poznać lepiej ich życie. Wcale nie są nam bardzo odległymi, bo życie przynosiło i nadal przynosi wiele spraw, rozterek, problemów, z którymi tak samo musimy się zmierzyć. To właśnie w nich możemy liczyć na pomoc naszych patronów.
play_arrow

czytaj więcej

Homeschooling, czyli wychowanie do wartości?

Nie muszą pisać kartkówek, klasówek,  nie muszą rywalizować, kto ma lepsze ubrania, nie są narażeni na hejt ze strony rówieśników. W miesiącu edukacji narodowej porozmawiamy o tym dla kogo jest domowa edukacja? dla dzieci z problemami? czy dla geniuszy? I co z lekcją religii? i wychowaniem do życia...w społeczeństwie?  
play_arrow

czytaj więcej

Co może nam dziś powiedzieć ks. Jerzy Popiełuszko?

play_arrow

czytaj więcej

Kiedy religia i Kościół oddala od Boga

Badania socjologiczne pokazują, że ludzie coraz częściej odchodzą nie tylko od Kościoła, ale także od wiary. Jedni po prostu porzucają coś, co od dawna nie przemawiało im do przekonania i w końcu stało się obojętne. Dla innych jednak odejście wiąże się z poczuciem wyzwolenia i ulgi. W audycji stawiamy pytanie o takie sposoby prezentowania wiary i jej praktykowania, które zasłaniają Boga, a samego człowieka albo pozostawiają obojętnym albo nakładają na niego ciężary nie do udźwignięcia. Gościem audycji jest m.in. psycholog dr Andrzej Molenda, autor książki, która stała się ważną inspiracją dla podjęcia tego tematu (Kiedy wiara oddala od Boga)

czytaj więcej

Czy księdza Jerzego można nadal naśladować?

19 października mija 38 lat od porwania i zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki przez agentów komunistycznego aparatu represji. Ksiądz Jerzy był kapłanem, który swoją odwagą i człowieczeństwem „rozbił” system komunistyczny od środka i pokazał, że prawda zawsze jest w cenie, bez względu na to, jakie są czasy. W audycji "Kościół nasz powszedni" powiemy o życiu i nauczaniu bł. ks. Popiełuszki i zastanowimy się czy możemy mówić  o fenomenie  popularności i aktualności nauczania ks. Jerzego? Na czym on polega?  Czy jego epoka bardzo różni się od naszej? Czy księdza Jerzego można nadal naśladować?
play_arrow

czytaj więcej

Wyjedź na misje

Jesteś lekarzem? Studentem? Przedsiębiorcą? Czujesz, że czegoś Ci brakuje? I wciąż szukasz pomysłu na życie? Wyjedź na misje. Tam priorytety są zupełnie inne! W dniu misyjnym rozpoczynającym Tydzień Misyjny porozmawiamy o tym - kto może zostać misjonarzem i czy to przygoda czy sposób na życie?
play_arrow

czytaj więcej

Historii nie da się zakrzyczeć

40 lat temu, najprawdopodobniej 19 października 1984 r., ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i kapelan „Solidarności”, został porwany i zamordowany przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. To było pierwsze z wielu akcji departamentu zajmującego się duchownymi, kiedy przed sądem postawiono sprawców. O pracy detektywów – historyków i znaczeniu przeszłości dla kolejnych pokoleń opowiedzą Tomasz Wiścicki i Ewa Czaczkowska autorzy doskonałego dokumentu o tamtych wydarzeniach oraz Małgorzata Żaryn, ks. prof. Józef Naumowicz, prof. Radosław Lolo

czytaj więcej

Dzień Papieski w Rzymie

W związku z obchodzonym w  niedzielę 13 października – 24 Dniem Papieskim przed kolejną rocznicą wyboru Jana Pawła II na papieża - o wydarzeniach organizowanych z tych okazji w Rzymie oraz o papieskich i polskich miejscach w Wiecznym Mieście, porozmawiamy z ks. Tomaszem Jaroszem, administratorem  kościoła św. Stanisława BM, gdzie prowadzone jest duszpasterstwo Polaków w Rzymie.
play_arrow

czytaj więcej

JPII Ewangelia starości i cierpienia

„Nie żyje się po to, by pracować, ale pracuje się po to, aby żyć” - mówił do młodzieży w Belgii papież Franciszek. Jak współcześni młodzi rozumieją etykę pracy? Czy nowe pokolenie to pokolenie leni czy wyzwoleni z przepracowania? Będę rozmawiał z ks. dr Przemysławem Królem SCJ z Duszpasterstwa Przedsiębiorców Talent
play_arrow

czytaj więcej

Section016
Section025