We Francji od zakończenia II wojny światowej kult Miłosierdzia Bożego szerzą księża pallotyni z ośrodka w Osny pod Paryżem. Szczególny wkład w jego rozwój włożył ks. Alojzy Misiak SAC. W 1993 roku wznowione zostało po 35 latach przerwy czasopismo pt. "Messager de la Misericorde Divine". W 1997 roku w Niedzielę Miłosierdzia do ośrodka tego przekazano cząstkę relikwii Siostry Faustyny. Uroczystości przewodniczył nuncjusz apostolski we Francji, kard. M. Tagliefferi, który pod koniec Mszy św. poświęcił 50 obrazów Jezusa Miłosiernego przeznaczonych do kultu w kościołach, kaplicach i wspólnotach zakonnych we Francji.
W audycji pokażemy jak ten kult rozwijał się w ostatnich dziesięcioleciach i jak wygląda dziś. Szczególnie ciekawa jest działalność Pallotynów w jednej z parafii na obrzeżach Paryża gdzie mieszkają uchodźcy. Dowiemy się jak wygląda pomoc migrantom w czasie pandemii a także na jakich innych polach w ostatnich tygodniach angażują się polscy księża.
O kulcie Bożego Miłosierdzia opowiedzą:
Ks. Aleksander Pietrzyk – superior Regii Miłosierdzia Bożego Księży Pallotynów we Francji.
Ks. Krzysztof Hermanowicz – odpowiedzialny za szerzenie kultu Bożego Miłosierdzia we Francji, proboszcz parafii, w której mieszkają uchodźcy
Ks. Eugeniusz Małachwiejczyk
***
Przygotowała: Sylwia Sułkowska
Data emisji: 19.04.2020 r.
Godzina emisji: