Redakcja Programów Katolickich Programy dla wszystkich
Section04

Programy | Dla wszystkich

Kościół, który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją

Pustoszejące na naszych oczach kościoły skłaniają do namysłu - z jednej strony każą pytać o przyczyny zachodzących procesów z drugiej zaś o przyszłość Kościoła. Gościem audycji  jest ks. prof. Andrzej Draguła autor książki < Kościół, który wyznaję. Między zgorszeniem a nadzieją>
play_arrow

czytaj więcej

Cudowny obraz

W piątek - przed Świętem Miłosierdzia Bożego - o przebaczeniu i cudach - konkretnych znakach miłosierdzia oraz o historii obrazu "Jezu ufam Tobie". W rozmowie z ks. bp Henrykiem Ciereszko, wice postulatorem w procesie beatyfikacyjnym ks. Michała Sopoćki.
play_arrow

czytaj więcej

XXIX Targi Wydawców Katolickich w Warszawie

play_arrow

czytaj więcej

Matki mężne czy szalone

Pod koniec marca obchodzimy dzień świętości życia w Familijnej Jedynce powiemy o bohaterskich wyborach zwyczajnych ludzi "Matki mężne czy szalone”?

czytaj więcej

Nasze Emaus

W audycji chcemy przyjrzeć się opowieści o uczniach idących do Emaus. Z jednej strony to obraz ludzi, którzy opuszczają Kościół tak jak uczniowie Jerozolimę.

czytaj więcej

A na końcu nic...

Od samego początku chrześcijanie wierzą nie tylko w to, że Chrystus zmartwychwstał, ale także i w to, że zmartwychwstał On jako pierwszy spośród tych, którzy pomarli. Czego zatem w świetle wiary należy się spodziewać, gdy myślimy o swojej własnej śmierci? Na to pytane stara się odpowiedzieć Gerhard Lohfink w książce <A na końcu nic? O zmartwychwstaniu i życiu wiecznym>. Gościem audycji jest ks. prof. Przemysław Artemiuk.
play_arrow

czytaj więcej

Paschalne tajemnice

play_arrow

czytaj więcej

Moje Z martwych wstanie

Uratowani Historie odzyskanego życia - po przejściach…

czytaj więcej

Konstanty Ireneusz Łubieński i jego walka o ojczyznę

Katoliccy duchowni towarzyszyli Polakom w najtrudniejszych momentach walki o odzyskanie niepodległości. Upadek Powstania Styczniowego - największego i najdłużej trwającego polskiego powstania - zapoczątkował okrutne represje ze strony Rosji. Rozpoczęły się kasaty zakonów katolickich i prześladowanie duchowieństwa. Arcybiskup warszawski Zygmunt Szczęsny Feliński oraz dwaj inni hierarchowie – Wincenty Popiel i Konstanty Ireneusz Łubieński – zostali zesłani w głąb Rosji za swoją patriotyczną postawę.
play_arrow

czytaj więcej

Kapłaństwo jakiego potrzebujemy

W tym roku obchodzimy 100-lecie święceń kapłańskich ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Czego dzisiaj wymagałby Prymas od księży w Polsce, to pytanie na które potrzebujemy konkretnej odpowiedzi, myśląc o Kościele przyszłości, w kontekście trudnych bieżących wydarzeń. Dlatego w przededniu Wielkiego Tygodnia odbyła się ogólnopolska, publicystyczno-duszpasterska debata na temat kapłaństwa dzisiaj - „Kapłaństwo jakiego potrzebujemy”. Gościem audycji jest dr Edgar Sukiennik z Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
play_arrow

czytaj więcej

Section08
Section025