Rekordy popularności pobił także film "Miasto ruin", który jest komputerową rekonstrukcją lotu nad zburzoną Warszawą.
Zobacz serwis specjalny o Powstaniu Warszawskim >>>
Jak podkreśla Anna Kotonowicz, rzecznik Muzeum Powstania Warszawskiego, mijający rok był wyjątkowy. Placówka działa już siódmy rok i w 2011 muzeum odwiedziło więcej osób niż w 2010. Liczbę odwiedzających można porównać do średniej miesięcznej liczby pasażerów odprawianych na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina. Muzeum Postania Warszawskiego przyjęło ponad 4800 grup, które zwiedzały muzeum z przewodnikiem, natomiast film "Miasto Ruin" obejrzało prawie 291 tysięcy osób.
Nowe zdjęcia
W ciągu ostatnich 12 miesięcy zbiory muzeum wzbogaciły się o prawie 1800 archiwalnych zdjęć, zaznacza Joanna Lang. Najcenniejsze są dwa dary: od profesora Romana Lotha, syna powstańca Wacława Lotha - fotoreportaż z powstania ze Śródmieścia (zdjęcia dostępne w fototece na stronie internetowej muzeum). Drugi zbiór to dar od Marka Barańskiego, syna Stanisława Barańskiego. Jest to fotograficzna dokumentacja powstania na Mokotowie.
Muzeum zorganizowało ponad 1200 lekcji, ponad sto warsztatów dla dzieci, 35 wykładów i 16 koncertów. Wyjątkowe były też sierpniowe obchody rocznicowe, nad Warszawą pojawiła się eskadra samolotów. To było spektakularne wydarzenie - nad miastem przeleciała eskadra 7 samolotów Iskra, także 1 sierpnia nad Warszawą pojawił się amerykański transportowiec Herkules.
Muzeum Powstania Warszawskiego organizowało także gry miejskie, wycieczki rowerowe, spotkania dla studentów i nauczycieli, wystawy i spektakle teatralne.
Zobacz galerię: dzień na zdjęciach >>>
IAR, to