Увесь світ зараз спостерігає за подіями у Білорусі. В інтернеті все більше біло-червоно-білих прапорів, білоруської мови і слів підтримки для тих, хто зараз виборює свою свободу. Чимало людей створюють в мережі різні флеш-моби на підтримку білорусів, як-от, наприклад, виконання традиційних білоруських пісень, що започаткувало товариство поціновувачів традиційної музики у Польщі, виконання пісні гурту NRM «Три черепахи» та багато іншого. До цієї солідарності долучаються як пересічні люди, так і відомі політики і громадські діячі, музиканти та різні артисти. Кожен – по-різному. Український гурт «Kozak System» кілька днів тому записав новий маніфест під назвою «Яbosh сваіх». Це, за словами автора пісні і музиканта гурту Сергія Соловія, пісня, що народилася дуже спонтанно під впливом подій у Білорусі, це – посил від імені омонівців, сатира на Аляксандра Лукашенка.
«Очевидно, що ця пісня була написала під враженням того, що відбувається у Білорусі, коли всіх били. Дякувати Богу, зараз це трошки припинилося, як ми спостерігаємо. Але ці три-чотири дні і ночі, коли вони били просто абсолютно всіх, кого ловили, і напевно продовжують це робити зараз у тюрмах… З мене цей твір просто виплив. Я за півгодини написав цей текст», - розповідає музикант Сергій Соловій. «Коли болить, коли це від серця, то пишеться, як по маслі. Це – пісня-протест. Звісно, можна було написати приміром якісь слова „не бий”, „мир”, „любов”, але за своєю природою я – бунтар, як і вся наша команда, хоча ми і про любов співаємо. Тому я так і написав».
Запрошуємо послухати передачу у доданому звуковому файлі
Мар’яна Кріль