Українська Служба

Нові здобутки, світові дебюти, футбольні благодійні ініціативи для відновлення спортивної інфраструктури в Україні

14.10.2022 15:10
Кінець тижня приніс чимало яскравих спортивних подій. Це й успішний виступ чоловічої збірної Польщі з гандболу у відборі на Євро-2024, і перемога біло-червоних у жіночому Єврокубку ФІБА. Звісно, не обійшлося і без поразок. Адже це спорт. Докладніше — в огляді спортивних новин за 12-14 жовтня
-, 2015 ,    7
«Арена-Львів», 2015 рік Стадіон, що прийматиме матч 7 туру УПЛ Вікіпедія, Qw07 - Власна робота, CC BY-SA 4.0

***

«Анвіл Влоцлавек» стартував з виїзної перемоги в Кубку Європи ФІБА. Польський «Анвіл Влоцлавек» виїзним поєдинком проти португальського «Спортінга» розпочав для себе груповий етап у Кубку Європи ФІБА. Після того, як підопічні Пшемислава Фрасункевича виграли першу чверть з рахунком 42:23, вони лише нарощували свою перевагу. У підсумку «Анвіл Влоцлавек» переміг з рахунком 113:89. Найкращим гравцем у складі «Анвіла» став Міхал Новаковський, в активі якого 24 очки, 4 підбирання та 2 передачі. У другому турі групового етапу Кубку Європи ФІБА «Анвіл Влоцлавек» зіграє вдома проти фінського «Карху Баскет». Матч відбудеться 19 жовтня.

***

«ГКС Катовіце» вдруге поступився «Фехервару-2». У хокейній Лізі чемпіонів відбувся ще один матч за участі польської команди. «ГКС Катовіце» грав на виїзді проти угорського «Фехервара-2», але поступився з рахунком 0:1. Єдину шайбу в цій грі закинув Алекс Петан, який відзначився у другому періоді. Таким чином, «ГКС Катовіце» завершив груповий етап на останньому, четвертому місці у групі «D», і, слідом за «Краковією», припинив участь у цьогорічному сезоні хокейної Ліги чемпіонів.

***

Гандбольна збірна Польщі обіграла «Скуадру адзурру». Національна чоловіча збірна Польщі з гандболу стартувала у відборі на чемпіонат Європи-2024. У Катовіце поляки приймали збірну Італії. Перша половина гри була не надто результативною, але вона залишилася за збірною Польщі — 10:9. А вже в другому таймі поляки були більш переконливими, і це відобразилось на підсумковому результаті — 30:23 на користь «червоно-білих». Свій наступний матч у рамках відбору до гандбольного Євро-2024 збірна Польщі зіграє 16 жовтня на виїзді проти збірної Латвії.

***

У рамках кваліфікації до жіночого Єврокубку ФІБА польський «Артего Бидгощ» приймав на власному майданчику хорватську «Ханію». Хорватські баскетболістки чинили більш-менш серйозний опір лише у перших двох чвертях гри, але потім «Артего Бидгощ» спокійно довів гру до перемоги з рахунком 84:54.

Зазначимо, що у першій зустрічі між цими командами «Артего Бидгощ» переміг з рахунком 85:59. Тому, за підсумками двох поєдинків, саме польська команда йде до групового етапу.

***

Юна українська дзюдоїстка Єлизавета Литвиненко здобула «бронзу» чемпіонату світу з дзюдо, який відбувся у Ташкенті. Це дебют 18-річної атлетки на дорослому чемпіонаті. На шляху до «бронзи» світової першості вона здолала олімпійську чемпіонку в Токіо-2020 японку Шорі Хамаду.

***

16 жовтня «Арена Львів» прийматиме матч 7 туру Української Прем’єр Ліги «Шахтар» - «Динамо». Матчі між цими командами — завжди яскрава спортивна подія, яка збирає численних вболівальників шанованих клубів. Але цього разу поєдинок  відбудеться без глядачів. Уболівальники клубів матимуть змогу придбати електронний квиток. Кошти від продажу будуть спрямовані на відновлення стадіону «Чемпіон», який був зруйнованиий російськими окупантами в Ірпіні. Головний меседж чемпіонату більш ніж красномовний  «Народжені суперниками  об'єднані заради України».