Organizator Kongresu, Grzegorz Fryc, powiedział, że tegoroczna impreza jest znacznie większa od poprzedniej
– Mieliśmy dwa razy więcej ludzi, niż w zeszłym roku, mieliśmy dwa razy więcej uczestników, prelegentów, przyjechali ludzie z Kanady, przyjechali ludzie z całych Stanów Zjednoczonych. Mieliśmy dwa razy więcej paneli – wyliczał Fryc.
– Pojawili się przedstawiciele miasta Buffalo, senatorzy stanowi. Kongres był widoczny w mediach. Duży sukces, widać, że w porównaniu z poprzednim rokiem ten kongres urósł o sto procent – ocenił organizator.
Gościem Kongresu 60 milionów w Buffalo był między innymi minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Ideą leżącą u podstaw Kongresu 60 milionów – Globalnego Zjazdu Polonii – jest integracja polskich środowisk biznesowych zogniskowanych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków.
Obchody przypadającej na 2018 rok setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowiły dały asumpt do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na mapie świata i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.
Wówczas powstała inicjatywa Kongresu 60 Milionów. W roku 2018 odbyło się trzy edycje. W 2019 roku ma miejsce kolejnych 6 odsłon tego wydarzenia w sześciu różnych miastach w czterech państwach i na dwóch kontynentach, dzięki którym idea biznesowej Polonii dotrze do jeszcze szerszego grona odbiorców. Edycja amerykańska była piątą tegorocznego Kongresu.
Ostatnia odbędzie się w Rzeszowie, zaś na 2020 rok zaplanowanych jest już 8 edycji – Kongres 60 Milionów odbędzie się w: Miami, Mediolanie, Berlinie, Chicago, Londynie, Buffalo, Rzeszowie i Nowym Jorku.
IAR/dad