Redakcja Polska

Muzeum Powstania Warszawskiego przedstawiło program obchodów rocznicy powstańczego zrywu

17.07.2020 09:30
Obchody rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 5 sierpnia. Ze względu na pandemię koronawirusa w części z organizowanych wydarzeń będzie można uczestniczyć zdalnie za pośrednictwem Internetu.
Audio
  • Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego [POSŁUCHAJ]
Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego
Obchody 76. rocznicy Powstania WarszawskiegoMateriały promocyjne Muzeum Powstania Warszawskiego

Obchody 76. rocznicy Powstania Warszawskiego odbędą się częściowo w Internecie z powodu koronawirusa. Muzeum Powstania Warszawskiego zaprezentowało tegoroczny program wydarzenia. Obchody rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 5 sierpnia.

Ze względu na ograniczoną liczbę osób, udział w niektórych wydarzeniach będzie możliwy tylko po wcześniejszej rejestracji na stronie rejestracja.1944.pl

Chodzi między innymi o wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w Parku Wolności, do którego będzie można dołączyć za pośrednictwem Internetu - mówi dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Pomimo pandemii koronawirusa, chęć udziału w uroczystościach wyrazili Powstańcy. Jak zaznaczył Jan Ołdakowski, zapewnienie im bezpieczeństwa epidemiologicznego to jedno z największych wyzwań dla organizatorów. Dlatego w spotkaniu z prezydentem Polski oraz z prezydentem i władzami Warszawy w Muzeum Powstania Warszawskiego wezmą udział tylko Powstańcy i ich rodziny.

W ramach obchodów Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało też internetową akcję #JednymGłosem, której celem jest stworzenie wielkiego chóru śpiewającego powstańczą pieśń. W programie również uroczystości oficjalne, konkurs fotograficzny, gry miejskie, wystawy, akcje społeczne. Obchody zakończy „Marsz Pamięci”.

Z okazji 76. rocznicy album muzyczny z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego przygotowali Mela Koteluk z zespołem Kwadrofonik. Premiera płyty „Astronomia poety. Baczyński” odbędzie się 24 lipca.

Więcej informacji o programie obchodów można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego.

IAR/PP