Euro 2020

Euro 2020: Walia - Szwajcaria na remis. System VAR anulował gola

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2021 17:14
W pierwszym sobotnim meczu Euro 2020, Walia zremisowała ze Szwajcarią 1:1. Było to drugie spotkanie w grupie A, której liderem pozostają Włosi.
Gareth Bale (z lewej) i Haris Seferović (z prawej)
Gareth Bale (z lewej) i Haris Seferović (z prawej)Foto: PAP/EPA/Tolga Bozoglu / POOL

Przed przerwą żaden z piłkarzy nie potrafił wpisać się na listę strzelców - najbliżej celu byli Kiefer Moore (Walia), Fabian Schaer i Haris Seferović (Szwajcaria).

Euro 2020 - SERWIS SPECJALNY

Obie bramki padły po strzałach głową. Szwajcarski napastnik Breel Embolo w 49. minucie przeprowadził indywidualną akcję, jednak uderzył w środek bramki i Ward nie dał się zaskoczyć. Po chwili po rzucie rożnym Embolo wygrał pojedynek z Connorem Robertsem i strzałem głową zdobył gola na 1:0.

Gdy wydawało się, że kwestią czasu będzie drugi gol dla Szwajcarii, po rozegraniu rzutu rożnego głową do siatki tej drużyny trafił Kieffer Moore. Sprytnie uwolnił się spod opieki rywali i wyrównał na 1:1.

Szwajcar chorwackiego pochodzenia Mario Gavranović w  85. minucie, chwilę po wejściu na boisko w Baku, strzelił gola, ale francuski arbiter Clement Turpin - po konsultacji z zespołem VAR, w którego skład wchodził Paweł Gil - nie uznał go, bowiem 31-letni zawodnik był na spalonym.

W doliczonym czasie gry napastnik Dinama Zagrzeb miał kolejną okazję na zdobycie zwycięskiej bramki, ale świetnie spisał się bramkarz Danny Ward. Ale gdyby nawet pokonał Walijczyka, trafienie też nie zostałyby zaliczone, a powód ten sam - Gavranović znajdował się na spalonym.

Grupa A: Walia - Szwajcaria 1:1 (0:0).

Bramki: 0:1 Breel Embolo (49), 1:1 Kieffer Moore (74).

Żółta kartka - Walia: Kieffer Moore. Szwajcaria: Fabian Schaer, Kevin Mbabu.

Sędzia: Clement Turpin (Francja). Widzów: 8 782.

Euro 2020: Kamil Jóźwiak będzie motorem napędowym kadry? "Mogę dużo dać reprezentacji"

Walia: Danny Ward - Connor Roberts, Chris Mepham, Joe Rodon, Ben Davies - Joe Allen, Joe Morrell, Gareth Bale, Aaron Ramsey (90+3. Ethan Ampadu), Daniel James (75. David Brooks) - Kieffer Moore.

Szwajcaria: Yann Sommer - Kevin Mbabu, Nico Elvedi, Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez - Remo Freuler, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri (66. Denis Zakaria) - Breel Embolo, Haris Seferović (84. Mario Gavranović).

00:48 Asdam Dąbrowski po walia szwajcaria.mp3 Po remisie ze Szwajcarią w Walii dominuje poczucie ulgi. I zawodu, bo ekipa Roberta Page'a nie błyszczała. O szczegółach Adama Dąbrowskiego (IAR)

00:23 Kamil Kosowski po walia szwajcaria.mp3 Zdaniem byłego reprezentanta Polski Kamila Kosowskiego oba zespoły pokazały się z niezłej strony (IAR)

Włochy - Walia (18.00)

Tabela (mecze, wygrane, remisy, przegrane, bramki, punkty)
1. Włochy 1 1 0 0 3-0 3
2. Szwajcaria 1 0 1 0 1-1 1
. Walia 1 0 1 0 1-1 1
4. Turcja 1 0 0 1 0-3 0

Plan meczów na sobotę 12 czerwca:

Walia - Szwajcaria godzina (grupa A) - 1:1

Dania - Finlandia godzina 18.00 (grupa B)

Belgia - Rosja godzina 21.00 (grupa B)

TERMINARZ EURO

kp

"Czarne konie" mistrzostw Europy. Od "duńskiego dynamitu" do "wejścia Smoków"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 10:46
Kibice futbolu kochają niespodzianki i starcia Dawida z Goliatem, w których zwycięża ten pierwszy. Takich historii nie zabrakło również podczas mistrzostw Europy. Oto reprezentacje, które odniosły sukces wbrew kalkulacjom bukmacherów i ocenom ekspertów.