Euro 2020

Euro 2020: angielscy kibice przesadzili ze świętowaniem awansu. Policja zatrzymała 20 osób

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 11:48
Londyńska policja aresztowała 20 osób, które przesadnie świętowały środowy awans piłkarzy Anglii do finału mistrzostw Europy. "Wyspiarze" pokonali po dogrywce Danię 2:1.
Angielscy kibice podczas meczu z Danią w półfinale Euro 2020
Angielscy kibice podczas meczu z Danią w półfinale Euro 2020Foto: PAP/EPA/Carl Recine / POOL

Po raz pierwszy w historii piłkarze Anglii zagrają w finale mistrzostw Europy. W niedzielę ich rywalami w meczu o tytuł będą Włosi.

grafika baner serwis Euro 2020 UNIWERSALNY 1200 f .jpg
EURO 2020 - SERWIS SPECJALNY

"Funkcjonariusze dokonali 20 aresztowań za szereg przestępstw, w tym pospolitą napaść, naruszenie porządku publicznego i napaść na policjanta" - poinformowała na Twitterze londyńska policja.

Anglia w finale wielkiego turnieju jest po raz pierwszy od 1966 roku, kiedy na własnym terenie wywalczyła mistrzostwo świata.

W rozgrywanym w Londynie spotkaniu półfinałowym Anglicy pokonali po dogrywce Duńczyków 2:1. Po podstawowym czasie gry był remis 1:1.

00:38 Listkieicz o sędziowaniu anglia dania.mp3 Zdaniem byłego międzynarodowego sędziego Michała Listkiewicza Holender Danny Makkelie - główny arbiter spotkania Anglików z Duńczykami - był antybohaterem tego półfinału (IAR)

00:26 Jakub Wawrzyniak o karnym w meczu Anglia Dania.mp3 Zdaniem byłego reprezentanta Polski Jakuba Wawrzyniaka Holender Danny Makkelie - główny arbiter spotkania Anglików z Duńczykami - popełnił błąd dyktując "jedenastkę" dla Anglików, którą później na gola zamienił Harry Kane (IAR)

Pierwszy gol dla Anglii padł po samobójczym trafieniu Simona Kjaera w 39 minucie. Drugą bramkę zdobył Harry Kane w 104 minucie. Trafienie dla Danii w 30 minucie zaliczył Mikkel Damsgaard.

Angielscy kibice ani przez chwilę nie przestawali dopingować i intonowany co chwilę utwór "Football's Coming Home" - nieoficjalny hymn ich reprezentacji od czasu mistrzostw Europy w Anglii w 1996 roku - faktycznie mógł dodawać skrzydeł piłkarzom.

Prawie 65 tys. widzów było zresztą największą frekwencją na jakimkolwiek wydarzeniu sportowym w Wielkiej Brytanii od początku epidemii koronawirusa.

Harry Kane, dzięki bramce w półfinałowym meczu z Danią ma już tylko gola straty do prowadzących w klasyfikacji najlepszych strzelców Euro 2020 Cristiano Ronaldo i Patrik Schick. Jeśli kapitan reprezentacji Anglii trafi do siatki Włochów w finale turnieju, zrówna się z portugalskim i czeskim snajperem, a także pobije rekord Gary'ego Linekera.