7. dnia Euro 2024 za nami. Serbowie pokazali, że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Zawiodła za to Anglia, której usypiający styl przełożył się na stratę punktów z Danią. Piłkarski deser zafundowali Hiszpanie, którzy zdominowali Włochów w hicie dnia.
Anglicy rozczarowali w meczu z DaniąFoto: PAP/EPA/FILIP SINGER

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! Do jutra!

22:54

Koniec!

Hiszpania pokonuje Włochy 1:0 w hicie 7. dnia Euro 2024!

Fenomenalna postawa podopiecznych Luisa de la Fuente, którzy zdominowali rywali, a jednobramkową wygraną należy traktować jako najniższy wymiar kary.

22:49

Sędzia doliczył 4 minuty, Hiszpanie nadal w natarciu.

22:29

Nico Williams mógł podwyższyć prowadzenie Hiszpanii!

70. minuta i fenomenalny strzał zawodnika Bilbao. Włochów ratuje poprzeczka!

22:14

Nie dali rady Hiszpanie, pomógł Włoch.

55. minuta, dogranie w pole karne sparował Donnarumma, jednak pechowo zagrał Riccardo Calafiori, który wpakował piłkę do własnej bramki.

22:12

55. minuta i 1:0 dla Hiszpanii!

22:10

Hiszpanie cały czas w natarciu.

W 52. minucie mogła paść pierwsza bramka, jednak po dograniu Cucurelli spudłował Pedri.

22:03

Wracamy do gry!

21:48

Pierwsza połowa za nami.

Choć okazji do zdobycia bramki nie brakowało, to w Gelsenkirchen wciąż czekamy na otwarcie wyniku.

21:25

Nie przestają atakować Hiszpanie.

Tym razem w 24. minucie Donnarumma świetnie zatrzymał Moratę.

21:11

10. minuta i kolejna okazja Hiszpanów!

Dośrodkowanie Moraty wykończył Williams, jednak nieznacznie się pomylił.

21:03

To mógł być gol dla Hiszpanii!

2. minuta, dogranie w pole karne i strzał Pedriego zatrzymany przez Donnarummę.

21:01

Zaczynamy!

21:00

Tak jak przed meczem Anglii z Danią, tak i w Gelsenkirchen minuta ciszy dla upamiętnienia Gerharda Aignera.

20:54

Piłkarze wychodzą na murawę.

Czas na hymny narodowe!

20:23

Znamy składy na dzisiejszy hit!

Hiszpania: Unai Simon – Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella – Pedri, Rodri, Fabian Ruiz – Yamal, Morata, Williams.

Włochy: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco – Jorginho, Barella, Frattesi, Pellegrini, Chiesa – Scamacca.

20:00

Jeśli ktoś w trakcie meczu Anglii z Danią zrobił sobie popołudniową drzemkę, to trafił w dziesiątkę.

Całą uwagę piłkarska Europa za godzinę poświęci hitowi, w którym Hiszpania zagra w Gelsenkirchen z Włochami.

19:52

Koniec meczu.

Anglia remisuje z Danią 1:1.

19:49

Arbiter dolicza 3 minuty.

19:41

Niespełna 10 minut do zakończenia regulaminowego czasu gry.

Anglicy nie potrafią odnaleźć swojego rytmu, lecz Duńczycy także mają problem ze skonstruowaniem groźnej akcji.

19:27

Duńczycy przejęli inicjatywę.

Anglicy mają problem z wyjściem z własnej połowy.

19:15

56. minuta i wielka szansa dla Anglii!

Phil Foden oddał płaski strzał zza linii pola karnego. Piłka odbiła się od słupka.

19:04

Zaczynamy drugą połowę.

18:49

Koniec pierwszej połowy!

Po 45 minutach na tablicy wyników 1:1. Anglicy nie utrzymali odpowiedniego poziomu po zdobyciu bramki, co wykorzystali Duńczycy.

18:37

Morten Hjulmand i mamy 1:1!

Duńczyk uderzył z dystansu. Piłka musnęła słupek bramki Pickforda i wpadła do siatki.

18:35

Dania doprowadza do wyrównania!

18:21

Anglia prowadzi po prostym błędzie Duńczyków.

Piłkę na prawej stronie przejął Walker. Obrońca Manchesteru City dostarczył futbolówkę w pole karne, a ta trafiła pod nogi Kane'a, który pewnie wykończył akcję.

18:19

Harry Kane! 1:0 dla Anglii!

18:18

Początek starcia we Frankfurcie nie rozpieszcza kibiców.

Anglicy nie zmienili stylu w porównaniu meczu z Serbią. Duńczycy przystali na warunki rywali.

18:02

Zaczynamy!

18:02

Minuta ciszy dla upamiętnienia Gerharda Aignera.

17:58

Za nami hymny narodowe.

17:55

Piłkarze wychodzą na murawę!

17:31

Tak Serbowie doprowadzili do wyrównania.

17:08

Znamy składy na mecz!

Dania: Schmeichel – Christensen, Andersen, Vestergaard – Maehle, Hjulmand, Hojbjerg, Kristiansen – Eriksen – Wind, Hojlund

Anglia: Pickford – Walker, Guehi, Stones, Trippier – Rice, Alexander-Arnold, Bellingham – Saka, Kane, Foden

17:03

Za niespełna godzinę kolejny mecz grupy C.

Anglia zmierzy się we Frankfurcie z Danią.

16:55

Koniec meczu!

Serbia remisuje ze Słowenią 1:1 w meczu grupy C!

16:54

Luka Jović wyrównuje stan meczu w doliczonym czasie gry!

Napastnik AC Milan wykorzystał dogranie z rzutu rożnego i mamy 1:1!

16:53

Gol dla Serbii!

16:43

Trwa oblężenie słoweńskiej bramki.

16:29

Serbowie się nie poddają.

Po strzale Mitrovicia Słoweńców ratuje poprzeczka!

16:27

69. minuta. Zan Karnicnik wykorzystuje świetne dogranie w pole karne autorstwa Elsnika i to Słoweńcy prowadzą w Monachium!

16:26

Goooool! 1:0 dla Słowenii!

16:16

Coraz bardziej rozkręca się mecz w Monachium.

Tym razem efektowny strzał Sesko zatrzymany przez Rajkovicia.

16:05

Fantastyczna interwencja Oblaka ratuje Słoweńców.

Na słoweńską bramkę z bliskiej odległości uderzał Mitrović.

16:03

Zaczynamy drugą połowę!

15:46

W końcówce pierwszych 45 minut Serbowie doszli do głosu, ale Słoweńcy zachowali zimną krew w obronie.

15:38

To powinien być gol dla Słowenii!

W 38. minucie Max Elsnik oddał groźny strzał na bramkę. Serbów uratował słupek.

15:20

Spokojny początek meczu w Monachium.

Na razie nieco lepiej wygląda Słowenia.

15:02

Zaczynamy!

14:39

Filip Jastrzębski, nasz człowiek na Euro 2024 jest już pod stadionem w Berlinie. O 16.15 konferencja reprezentacji Polski.

14:31

Jeszcze pół godziny i ruszamy z meczem Słowenia - Serbia!

14:19

A tutaj składy zespołów na pierwszy czwartkowy mecz.

Słowenia:

Serbia:

13:56

Pociąg, którym reprezentacja Polski podróżowała do Berlina, był opóźniony, ale piłkarze są już na miejscu.

13:51

Serbowie o godzinie 15 zaczną arcyważny mecz ze Słowenią, ale więcej niż o piłce mówi się w ich przypadku o groźbach wycofania się z Euro.

Powodem mają być antyserbskie hasła, które pojawiały się podczas spotkań Chorwatów i Albańczyków. Bałkany jako beczka prochu tym razem pokazują się w Niemczech.

>>> Euro 2024. Serbowie grożą wycofaniem się z turnieju. Wszystko przez... Chorwatów i Albańczyków

13:49

Youtuber przebrany za maskotkę turnieju? Ochrona na Euro 2024 pokazała nam jak na razie, że na stadionach można sobie pozwolić na dużo, ale w tym przypadku trudno nawet powiedzieć coś sensownego...

Jak wygląda dzień meczowy Polaków? Mówił nam o tym rzecznik prasowy kadry.

12:52

Mamy też wieści o sytuacji Polaków - Biało-Czerwoni ruszyli pociągiem do Berlina.

12:51

Witamy w relacji z 7. dnia Euro 2024. To jeszcze nie dzień Biało-Czerwonych, choć oczywiście do pojedynku z Austrią można już odliczać godziny. Póki co jednak skupiamy się na najnowszych doniesieniach z turnieju.

Pierwszy mecz już o godzinie 15 i zobaczymy w nim bałkańskie starcie Serbów ze Słoweńcami.

Rozkład jazdy wygląda następująco:

Czwartek na piłkarskich mistrzostwach Europy zapowiada się niezwykle interesująco, a każdy mecz ma swoje smaczki i podteksty. Na czoło wybija się hit fazy grupowej i jednocześnie spotkanie o prymat w grupie B między Hiszpanią a Włochami, ale potyczka Anglii z Danią niewiele mu ustępuje.