Euro 2024

Euro 2024. Gol w doliczonym czasie gry rozstrzygnął w "grupie śmierci". Co za emocje!

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 22:00
Reprezentacja Chorwacji zremisowała 1:1 z Włochami w ostatniej kolejki grupy B Euro 2024. Spotkanie było pełne dramatycznych zwrotów akcji, a kwestia wyniku pozostawała otwarta do ostatnich sekund. Ostatecznie "Vatreni" nie utrzymali prowadzenia i praktycznie odpadli z mistrzostw Europy, a Włosi i Hiszpanie wywalczyli awans do 1/8 finału.
Luka Modrić
Luka ModrićFoto: PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

24 czerwca, poniedziałek

Grupa B: Chorwacja - Włochy 1:1
Grupa B: Albania - Hiszpania 0:1

Chorwaci, potrzebujący zwycięstwa, zaczęli bardzo ofensywnie. Już w 5. minucie bardzo groźny strzał z dystansu oddał Sucić, ale z najwyższym trudem piłkę odbił Donnarumma. „Azzurri” odpowiedzieli w 21. minucie groźną główką Reteguiego.

Jeszcze bliżej szczęścia był w 27. minucie Bastoni, który główkował z 6. metra po centrze Barelli, ale Livaković w świetnym stylu uratował skórę swoim defensorom. Chorwaci nie dawali za wygraną, jednak nie byli w stanie wykreować sobie zbyt wielu dogodnych okazji bramkowych, dlatego do przerwy było 0:0.

Tuż po przerwie „pomocną dłoń” w stronę „Vatrenich” wyciągnął Frattesi, zagrywając ręką we własnym polu karnym. „Jedenastki” nie wykorzystał Modrić, ale kilkadziesiąt sekund później cieszył się z gola. W 55. minucie zdobywca Złotej Piłki dopadł do dobitki i naprawił swój błąd.

Obrońcy tytułu nie zamierzali jednak odpuścić. W 62. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego o centymetry pomylił się aktywny przy ofensywnych stałych fragmentach gry Bastoni.

Kiedy wydawało się, że Włosi będą musieli zadowolić się 3. miejscem, do akcji wkroczył Zaccagni. Skrzydłowy Lazio w 98. minucie wpadł w pole karne Chorwatów i kapitalnym strzałem wyrównał na 1:1, właściwie eliminując „Vatrenich” z Euro. Podopieczni trenera Dalicia potrzebują cudu w pozostałych meczach, by dostać się do dalszych gier z 3. miejsca.

Pewni awansu Hiszpanie dokonali wielu zmian w składzie. Od pierwszej minuty zagrali m.in. rezerwowi dotąd Joselu, Grimaldo czy bramkarz Raya.

Za szansę w meczu z Albanią trenerowi de la Fuente błyskawicznie odwdzięczył się inny gracz z ławki – Ferran Torres. Skrzydłowy Barcelony w 13. minucie wykorzystał świetne prostopadłe podanie Daniego Olmo i płaskim strzałem od słupka otworzył wynik meczu.

Przewaga piłkarzy „La Roja” była przygniatająca – przez pierwsze 45 minut Albańczycy oddali tylko jeden strzał i zasłużenie przegrywali 0:1.

Po zmianie stron ekipa z Bałkanów zaatakowała nieco odważniej, ale na niewiele się to zdało. Hiszpanie utrzymali prowadzenie i z kompletem punktów awansowali do 1/8 finału z 1. miejsca w grupie B.

23:04

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

23:00

Koniec! Chorwacja - Włochy 1:1. "Vatreni" odpadają z Euro 2024!

22:57

Niesamowite!!! Włosi wyrównują w 98. minucie! Zaccagni bohaterem!

22:56

Koniec spotkania Albania - Hiszpania. "La Roja" wygrywa 1:0 po golu Ferrana Torresa.

22:50

Doliczony czas gry w Lipsku. Aż 8 minut sędzia "dorzucił" do meczu Chorwacja - Włochy.

22:34

Do końca regulaminowego czasu gry pozostał kwadrans. Hiszpanie i Chorwaci z awansem - oczywiście jeśli nic się nie zmieni.

22:29

Tymczasem w Duesseldorfie nadal 1:0 dla Hiszpanii.

22:27

Dominują Włosi, Chorwacja cofnęła się do głębokiej defensywy i ogranicza się do wybijania piłki ze swojej "szesnastki".

22:23

A tak pomocnik Realu dał prowadzenie Chorwatom:

22:20

Oto rzut karny Modricia:

22:18

W tabeli "na żywo" Chorwaci zajmują 2. miejsce z 4 punktami na koncie. Trzeci są Włosi (3 pkt), a stawkę zamyka Albania (1 pkt).

22:15

Modrić błyskawicznie naprawia swój błąd!

Niespełna minutę po niewykorzystanej jedenastce pomocnik Realu trafia do siatki! 1:0 dla Chorwacji!

22:14

Nie ma gola! Donnarumma broni strzał Modricia!

22:13

Ręką zagrywa Frattesi! Rzut karny dla Chorwacji!

22:05

Czas na drugą połowę!

21:47

Przerwa. Chorwacja remisuje 0:0 z Włochami w Lipsku, a w Duesseldorfie Hiszpania prowadzi 1:0 z Albanią.

21:26

Tak do siatki Albanii trafił Torres:

21:16

Tymczasem Włochów ratuje Gianluigi Donnarumma.

21:15

W tabeli "na żywo" Hiszpanie mają 9 punktów i są pewni awansu z 1. miejsca.

21:14

Hiszpania na prowadzeniu! W 13. minucie do siatki Albanii trafia Ferran Torres!

21:01

Rozpoczęły się oba mecze.

20:58

Już za kilka minut rozpoczną się mecze 3. kolejki w grupie B. Zapowiadają się ogromne emocje!

19:21

Tak samo jak obiekt w Lipsku, gdzie Włosi zmierzą się z Chorwatami.

19:15

Stadion w Duesseldorfie jest gotowy na mecz Hiszpania - Albania.

19:04

Chorwaci przed ostatnią kolejką zajmują ostatnie miejsce w grupie. Kibice "Vratenich" nie tracą jednak wiary w awans!

18:57

Bramkarze Włoch i Chorwacji mieli sporo pracy w poprzednich meczach. Skuteczniejszy okazał się Gianluigi Donnarumma.

18:38

Broniącej tytułu Italii do awansu z drugiego miejsca w grupie wystarczy remis, i to bez względu na wynik meczu Hiszpanii z Albanią. Chorwacja teoretycznie może myśleć o awansie z trzeciej pozycji nawet w przypadku podziału punktów (o ile Albania przegra z Hiszpanią), choć do takiego rozstrzygnięcia musiałoby się przyczynić wiele innych czynników.

Zwycięstwo może dać Chorwatom drugie lub trzecie miejsce w grupie, ale tak czy inaczej cztery punkty powinny wystarczyć do awansu do fazy pucharowej.

18:27

Tymczasem Albania, w razie zwycięstwa, ma szansę zająć drugie miejsce w grupie, choć do tego konieczne jest jeszcze odpowiednie rozstrzygnięcie drugiego meczu. Nawet jeśli będzie trzecia, z czterema punktami najprawdopodobniej nie będzie miała problemu z awansem do 1/8 finału. Teoretycznie jest on możliwy także w przypadku remisu z Hiszpanią i pod warunkiem że Chorwacja nie wygra z Włochami.

18:20

Hiszpanie, po efektownych zwycięstwach nad Chorwacją 3:0 i broniącymi tytułu Włochami 1:0, już ze spokojem mogą podejść do starcia z Albanią w Duesseldorfie.

Selekcjoner Luis de la Fuente zapowiedział, że da szansę wystąpić piłkarzom, którzy do tej pory w Niemczech grali krócej lub w ogóle nie pojawili się na boisku.

18:14

Zapraszamy na relację z 11. dnia Euro! Dziś czekają nas dwa ekscytujące mecze w grupie B: Chorwacja - Włochy i Albania Hiszpania.

Reprezentacja Polski nie zagra w fazie pucharowej Euro 2024 - to niestety już pewne. Na pocieszenie polscy kibice na niemieckich murawach zobaczą rodzimych sędziów, z Szymonem Marciniakiem na czele.