Euro 2024

Euro 2024. Nie było bramek, są rozstrzygnięcia. Wszystko jasne w grupie C

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2024 22:56
12. dzień piłkarskich mistrzostw Europy przyniósł ostateczne rozstrzygnięcia w grupach C i D. Holandia przegrała z Austrią 2:3 w Berlinie, a Polska zremisowała z Francją 1:1 w Dortmundzie. W grupie C padły bezbramkowe remisy.
Anglia zremisowała ze Słowenią w Kolonii
Anglia zremisowała ze Słowenią w KoloniiFoto: PAP/EPA/MOHAMMED BADRA

Gorąco w Monachium, sennie w Kolonii. Znamy rozstrzygnięcia w grupie C

Pierwsza połowa meczu w Kolonii nie rozpieszczała kibiców. Słoweńcy skupili się na obronie cennego remisu, a Anglicy nie zmienili stylu w porównaniu do pierwszych dwóch meczów. Saka co prawda wpakował piłkę do siatki w 20. minucie gry, jednak wcześniej na spalonym był Foden.

W Monachium Serbowie od pierwszych minut z dużą agresją ruszyli na Duńczyków, jednak nie byli w stanie zdominować rywalizacji. Niewiele brakowało do tego, by Christian Eriksen mógł świętować gola zdobytego bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak wcześniej piłka opuściła pole gry.

W drugiej połowie obraz gry znacząco się nie zmienił. W obu spotkaniach padł bezbramkowy remis.

Takie rezultaty oznaczają, że Anglia wygrała grupę C, drugie miejsce zajęła Słowenia, a trzecie Dania. Z rozgrywkami pożegnali się Serbowie.

Choć Słowenia i Dania zremisowały w bezpośrednim spotkaniu, uzyskały tę samą liczbę punktów, a także bilans bramkowy, to o miejscu zadecydowała klasyfikacja fair-play.

Zapis relacji na żywo:

22:54

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji.

Jutro poznamy rozstrzygnięcia w grupach E i F.

Dobrej nocy!

22:54

Koniec zmagań w Monachium.

Serbia bezbramkowo remisuje z Danią i żegna się z Euro 2024.

22:52

Koniec meczu w Kolonii.

Anglia bezbramkowo remisuje ze Słowenią.

22:32

75. minuta. Wciąż czekamy na pierwszą bramkę.

22:12

53. minuta i nieuznany gol dla Serbii!

Mitrović na spalonym.

22:01

Rozpoczynamy drugą połowę!

21:47

Przerwa!

Bez bramek zarówno w Monachium, jak i w Kolonii.

21:42

Anglicy byli blisko.

W 40. minucie Kane mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, jednak nie zamknął dośrodkowania w pole karne.

21:36

Wciąż czekamy na pierwsze bramki.

21:24

Eriksen strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak nie zostanie ona zaliczona!

Wcześniej opuściła bowiem pole gry.

21:21

Saka pakuje piłki do siatki w 20. minucie, ale był na spalonym!

21:15

Serbowie muszą wygrać, by awansować i widać to na boisku.

Słoweńcy skupiają się na obronie w spotkaniu z Anglią.

Składy na mecz Dania - Serbia.

Dania: Schmeichel – Bah, Andersen, Christensen, Vestergaard, Maehle – Hjulmand, Eriksen, Hojbjerg – Wind, Hojlund

Serbia: Rajković – Mijailović, Veljković, Milenković, Pavlović, Zivković – Gudelj, Illić – Lukić, Samardżić, Mitrović

20:28

Oto składy na mecz Anglia - Słowenia.

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Guehi, Trippier – Rice, Gallagher – Saka, Bellingham, Foden – Kane

Słowenia: Oblak – Karnicnik, Drkusić, Bijol, Janża, – Stojanović, Cerin, Elsnik, Mlakar – Sporar, Sesko

20:07

W grupie D towarzyszyły nam wielkie emocje. Jak będzie w grupie C?

O 21.00 w Kolonii Anglicy zagrają ze Słoweńcami, a w Monachium Duńczycy zmierzą się z Serbami.

20:03

Austriacy wygrywają grupę D!

Na drugim miejscu Francja, na trzecim Holandia. Stawkę zamykają Polacy, którzy dziś pokazali jednak charakter.

19:41

4:2 dla Austrii! Jednak nie, był spalony!

19:38

3:2 dla Austrii! Sabitzer!

19:38

1:1 w Dortmundzie! Lewandowski!

19:37

Ale będzie powtórka! Maignan wyszedł przed linię.

19:37

Robert Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego.

19:36

Nie było ręki, nie było faulu. Mamy 2:2!

19:33

75. minuta i mamy 2:2!

19:29

Za nami 70. minut regulaminowego czasu gry.

Na ten moment to Francja jest liderem grupy D. Drugie miejsce zajmuje Austria, a trzecie Holandia.

19:18

59. minuta meczu w Berlinie. Austria znowu na prowadzeniu!

Pograli teraz Austriacy! Florian Grillitsch posłał dośrodkowanie w pole karne, a Romano Schmid strzałem głową pokonał Verbruggena!

19:17

2:1 Austria!

19:16

56. minuta i 1:0 dla Francji.

Kylian Mbappe pokonał Łukasza Skorupskiego z 11. metra.

19:06

Cody Gakpo doprowadza do wyrównania w 47. minucie!

Prosta strata Austriaków w środku pola. Xavi Simons przebył z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym zagrał do Gakpo. Ten minął obrońcę i finezyjnym strzałem pokonał Pentza.

Francja 0:0 Polska

Na ten moment to podopieczni Ralfa Rangnicka są liderami grupy D!

18:39

To mogło być 2:0!

37. minuta, piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego znalazła się przed polem karnym. Stamtąd uderzał Sabitzer, jednak jego strzał został zatrzymany przez Verbruggena.

Po chwili Holender interweniował po raz kolejny, jednak nieczysto w piłkę trafił Arnautović.

18:37

Ronald Koeman ma powody do niepokoju.

Gra jego podopiecznych nie napawa optymizmem, a w tej chwili jego drużyna jest na trzecim miejscu w grupie D.

Awans oczywiście "Oranje" mają zapewniony, lecz w obecnej sytuacji rywalem jego piłkarzy w 1/8 finału będzie lider innej grupy.

18:33

A oto bramka na 1:0. Van Samobój.

18:31

30. minut meczu w Berlinie za nami.

Austriacy grają, jakby gonili wynik. Dominacja podopiecznych Ralfa Rangnicka.

18:21

20. minuta, a Austriacy już świętują.

Podopieczni Rangnicka rozgrywają piłkę na połowie rywala. Kibice reagują na każde podanie gromkim "Ole!".

18:15

Holendrzy nieco niezdarnie próbują doprowadzić do wyrównania.

14. minuta. Dogranie w pole karne zakończone niecelnym strzałem Reijndersa.

18:09

6. minuta i samobójcze trafienie!

Donyell Malen próbował przeciąć płaskie dogranie Alexandra Prassa w pole karne. Zrobił to w taki sposób, że piłka minęła bezradnego Verbruggena.

W tej chwili to Austria jest liderem grupy D!

18:06

1:0 dla Austrii!

18:04

2' - Odważny początek Austriaków.

Podopieczni Ralfa Rangnicka przesunęli się w okolice pola karnego "Oranje", jednak po dwóch dośrodkowaniach zabrakło strzału na bramkę.

18:01

Zaczynamy!

17:55

Piłkarze są już na murawie.

Czas na hymny narodowe!

17:53

Mecz Holandia - Austria poprowadzi Słowak Ivan Kružliak.

Arbitrem starcia Francja - Polska jest Włoch Marco Guida.

17:49

Kto zakończy fazę grupową jako lider?

Aktualnie w tabeli grupy D prowadzi Holandia, która ma lepszy bilans (2:1) od Francji (1:0).

"Trójkolorowi" spróbują go poprawić w meczu z Polską. Wydaje się, że przed "Oranje" nieco trudniejsze zadanie.

17:34

Do rozpoczęcia ostatnich meczów grupy D pozostało niespełna pół godziny!

16:59

Jest i człowiek w masce. Oto skład Francji na spotkanie z Polską.

16:58

Ralf Rangnick odkrył karty. Austriacy zaskoczą Holendrów?

16:57

W takim zestawieniu reprezentacja Holandii zagra z Austrią.

16:56

Znamy skład Biało-Czerwonych na mecz z Francją!

16:38

Witamy i zapraszamy do śledzenia relacji z 12. dnia piłkarskich mistrzostw Europy!

O godzinie 18.00 Polska zagra z Francją w Dortmundzie. Dla Biało-Czerwonych będzie to mecz o "pietruszkę", lecz "Trójkolorowi" walczą o pierwsze miejsce w grupie D.

W Berlinie Austria zmierzy się z Holandią. Podopieczni Ralfa Rangnicka są już niemal pewni awansu, jednak mogą się pokusić o sprawienie niespodzianki. Dla "Oranje" celem jest utrzymanie pierwszego miejsca w grupie.

O godzinie 21.00 mecze grupy C - Anglia zagra ze Słowenią, a Dania z Serbią.

Po obiecującym meczu z Holandią Polacy powrócili do poziomu, jaki prezentowali podczas eliminacji Euro 2024. Biało-Czerwoni stawiali opór Austriakom tylko przez pierwsze 45 minut, w drugiej połowie ustępowali dobrze zorganizowanym rywalom, i ponieśli zasłużoną porażkę 1:3.

Euro 2024. Jan Bednarek tłumaczy porażkę z Austrią. "Pokonała nas intensywność"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2024 20:34
Reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Austrią w drugim meczu Euro 2024. Defensor Biało-Czerwonych Jan Bednarek twierdzi, że decydująca okazała się intensywność gry rywali, której Polacy nie byli w stanie się przeciwstawić.

Euro 2024. Polska - Austria. Piątek szykuje się na Francję. "Nie mamy nic do stracenia"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2024 20:55
Krzysztof Piątek, który strzelił jedynego gola dla Polski w przegranym meczu z Austrią, przyznał, że Biało-Czerwoni dali się zaskoczyć rywalom. W ostatnim grupowym meczu dojdzie do konfrontacji z Francją, ale napastnik podkreślił, że polski zespół nie ma nic do stracenia.