Michał Batory to niezwykle utalentowany grafik o międzynarodowej sławie, który miał swoje wystawy niemal na wszystkich kontynentach. Jego prace od 17 lat znajdują się na okładkach książek wydawanych przez Drzewo Babel.
Koncepcja wystawy Batorego zamyka się w słowie "métissage” – oznaczającym połączenie wrażliwości i energii odmiennych kultur. Plakat Piano Folies rozszerza pojęcie "métissage” - to także fuzja obrazu i dźwięku, krzyżowanie odmiennych dziedzin sztuki w jednym muzyczno-graficznym przedsięwzięciu. Koncert towarzyszący wystawie ma być niejako muzycznym oddźwiękiem plakatowego „métissage” wybitnego grafika. Stąd pomysł by do koncertu obok Cichej zaprosić Senegalczyka Mamadou Dioufa.
Dzięki temu niezwykłemu połączeniu będzie to koncert korzystający z wielorakich środków muzycznej ekspresji i wielu języków, który zapadnie w pamięć jako niezwykłe, energetyczne wydarzenie.
Podczas koncertu zabrzmią utwory nie tylko w językach polskim i senegalskim, ale także w angielskim, jidisz, ukraińskim, rosyjskim, tatarskim, białoruskim i esperanto.
UWAGA! Ze względu na pogodę, koncert zostanie przeniesiony spod pomnika Chopina do XVIII wiecznego Teatru Stanisławowskiego w budynku Starej Pomarańczarni. Z tego powodu liczba miejsc będzie ograniczona!
Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>
materiały promocyjne, gs