Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Sylwia Mróz 10.08.2016

Wachlarz możliwości, jaki daje Erasmus Plus

- My się uczyliśmy o demokracji od Unii, a teraz powinniśmy tę wiedzę rozszerzać na inne kraje, tam gdzie jest jej deficyt - opowiada dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, odpowiedzialnej za program Erasmus Plus.
Wyjazd na Erasmusa to nie tylko nauka, ale - jak przekonują uczestnicy programu - także dużo dobrej zabawy (zdjęcie ilustracyjne)Wyjazd na Erasmusa to nie tylko nauka, ale - jak przekonują uczestnicy programu - także dużo dobrej zabawy (zdjęcie ilustracyjne) Glow Images/East News
Posłuchaj
  • Kto może skorzystać z programu Erasmus Plus? (Euranet Plus - Żyjemy w Europie/ Trójka)
Czytaj także

Program Erasmus został uruchomiony przez Komisję Europejską w 1987 roku. Skierowany jest do studentów, uczniów, nauczycieli, pracowników naukowych i jego celem jest podniesienie jakości nauczania wśród krajów uczestniczących. Obecnie program umożliwiający wymianę pomiędzy ośrodkami edukacyjnymi nazywa się Erasmus Plus.

- Studenci nadal mogą wyjeżdżać na semestr na uczelnię partnerską, gdzie można rozwijać kompetencje miękkie, czyli zdolności interpersonalne, naukę obcego języka, umiejętność pracy w grupie, poznawanie przyszłych kolegów i koleżanek z zawodu. Takie spotkanie jest bardzo ważne, by nie bać się kontaktu i nie mieć oporów międzykulturowych. To nieodzowne we współczesnym świecie - wyjaśnia dr Paweł Poszytek.

Jakie są nowe inicjatywy współpracy międzyuczelnianej w Europie? Czy programy te obejmują również kraje, które nie są w Unii Europejskiej? O tym więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: EuranetPlus – Żyjemy w Europie

Prowadzi: Ernest Zozuń

Gość: dr Paweł Poszytek (dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, odpowiedzialnej za program Erasmus Plus)

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 10.17

sm/ei