Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Adam Koniecki 08.02.2018

GermanDeathCamps.info. Zgłoś kłamliwe określenie "polskie obozy śmierci"

Serwis GermanDeathCamps.info portalu PolskieRadio.pl ma nową zakładkę. Dzięki niej można zgłaszać kłamliwe sformułowania "polskie obozy śmierci". - Specjalny przycisk odsyła do formularza, gdzie można powiadomić nas o takich przypadkach - wyjaśniał wicedyrektor portalu PolskieRadio.pl Krzysztof Kossowski, który był gościem Polskiego Radia 24.
Posłuchaj
  • 08.02.2018 Krzysztof Kossowski: „Przebiliśmy już 100 tysięcy odwiedzin”
Czytaj także

1259 - tyle interwencji przeciwko sformułowaniu "polskie obozy śmierci" podjęło Ministerstwo Spraw Zagranicznych od 2008 roku. Niezgodne z prawdą określenie nadal jednak pojawia się w przestrzeni publicznej - w Polsce i za granicą. W odpowiedzi na ten problem, w serwisie Germandeathcamps.info portal PolskieRadio.pl udostępnia zakładkę, za pomocą której użytkownicy witryny mogą zgłaszać kłamstwo dotyczące sformułowania "polskie obozy śmierci". W informacji należy podać tytuł publikacji oraz wysłać zrzut ekranu oraz podać link (w przypadku zgłoszeń dotyczących stron internetowych). Kłamstwa można zgłaszać również bezpośrednio pod adresem gdc(at)polskieradio.pl.

- Otworzyliśmy formularz kontaktowy do przesyłania kłamstw oświęcimskich i innych przekłamań dot. np. "polskich obozów śmierci". Czekamy na zdjęcia lub zrzuty ekranu tego typu publikacji. Liczę, że odzew będzie duży, będziemy te rzeczy publikowali i wysyłali do MSZ-u. Wcześniej już uruchomiliśmy zakładki, gdzie zbieramy informacje i świadectwa prawdy, czyli wspomnienia osób, które przeżyły obozy zagłady. Te wspomnienia przychodzą, dzisiaj publikujemy pierwsze z nich, niektóre są naprawdę poruszające – mówił Krzysztof Kossowski.

Odzew na serwis jest bardzo duży. - Portal GermanDeathCamps.info działa od tygodnia, przebiliśmy już 100 tysięcy odwiedzin. Za pomocą serwisu GermanDeathCamps.info chcemy przybliżyć prawdę czyje były obozy śmierci. Wiemy, że były niemieckie, ale z tą wiedzą ma problemy wiele osób zagranicą, niestety jak i w Polsce. To kompendium wiedzy, staraliśmy się, by strona była kompletna, ale także, by to nie było zbyt ciężkie, tylko przystępne – powiedział Kossowski.

Serwis GermanDeathCamps.info powstał 30 stycznia. Ma przybliżyć historię niemieckich obozów koncentracyjnych na terytorium Polski. W serwisie można znaleźć wiele archiwalnych nagrań Polskiego Radia, a także materiały zgromadzone przez historyków z Polski, Niemiec i Izraela. Portal ma wersje polską angielską i niemiecką, w przygotowaniu są kolejne.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Grzegorz Jankowski.

Polskie Radio 24/IAR/PAP

____________________ 

Data emisji: 08.02.2018

Godzina emisji: 07:18