Marcin Nowak 11.10.2010

Kontrowersyjne zwycięstwo Edmonton Oilers

Najgorsza drużyna ubiegłego sezonu NHL, Edmonton Oilers, po dwóch meczach nowego sezonu ma na koncie komplet zwycięstw.
Boston Bruins - Phoenix CoyotesBoston Bruins - Phoenix Coyotesfot. PAP

Tym razem pokonała 3:2 Florida Panthers. Wszystkie bramki tego spotkania padły w drugiej tercji.

Najwięcej kontrowersji wzbudził zwycięski gol autorstwa kapitana Oilers, Shawna Horcoffa. W powszechnej opinii zawodników i trenera Panter, Horcoff kopnął krążek do siatki, a więc jego bramka nie powinna być uznana. Sędziowie uznali jednak, że zawodnik Nafciarzy nie zrobł tego umyślnie i gol został zaliczony.

Zwycięstwo odniosła też druga drużyna z kanadyjskiej prowincji Alberta, Calgary Flames. Płomienie pokonały 3:1 Los Angeles Kings i było to ich 14 zwycięstwo w 16 ostatnich konfrontacjach tych drużyn. Gospodarzom impet do zwycięstwa dała pierwsza bramka - autorstwa Curtisa Glencrossa, zdobyta podczas gry w osłabieniu.

Drużyna Wojtka Wolskiego, Phoenix Coyotes, przegrała 0:3 z Boston Bruins w Pradze. Dzień wcześniej Kojoty wygrały 5:2. Wolski przez 15 minut gry oddał jeden strzał na bramkę. Bohaterem Bruins był 36-letni bramkarz Tim Thomas, który po raz 18. w karierze zachował czyste konto. W ofensywie wspomogli go Nathan Horton, Tyler Seguin i Milan Lucić.

4. Vancouver 0 0 1 1 2 1
5. Minnesota 0 1 1 4 6 1

PACIFIC DIVISION

1. Dallas 2 0 0 9 7 4
2. San Jose 1 0 1 5 5 3
3. Phoenix 1 1 0 5 5 2
4. Los Angeles 1 1 0 3 4 2
5. Anaheim 0 2 0 1 8 0

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty