Aneta Hołówek 25.10.2010

Trwa dobra passa NY Rangers

Nowojorska drużyna Rangers odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w hokejowej lidze NHL, wygrywając z sąsiadami zza miedzy New Jersey Devils 3:1.

W zespole gości wystąpił skonfliktowany z nowym trenerem Johnem MacLeanem gwiazdor drużyny Rosjanin Ilia Kowalczuk.

27-letni Kowalczuk powrócił do składu po tym, jak w sobotę MacLean odsunął go od gry w meczu z Buffalo Sabres (1:6).W niedzielę zawodnik mający z klubem 15-letni kontrakt wartości 100 mln dolarów strzelił na pięć minut przed końcową syreną honorową bramkę.

Po raz drugi w sezonie czyste konto zachował fiński bramkarz Calgary Flames Mikka Kiprusoff w wygranym przed własną publicznością meczu z San Jose Sharks 4:0. Dwa razy do siatki trafił Rene Bourge. Z sześciu goli w tym sezonie, pięć zdobył w ostatnich dwóch spotkaniach.

Wszystkie bramki gospodarze zdobyli w ciągu 12 pierwszych minut. Później wynik nie uległ zmianie.

Świetnej postawie bramkarza Andersa Lindbecka, który obronił 42 strzały, zawdzięczają hokeiści Nashville Predators wyjazdową wygraną z Tampa Bay Lightning 4:3. Goście są jedynym zespołem w sezonie, który nie przegrał w regulaminowym czasie gry.

Phoenix      2 2 2   15 16  6

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.