Aneta Hołówek 08.11.2010

Philadelphia pokonana po dogrywce

Hokeiści pokonali Philadelphia Flyers 3:2 po dogrywce w meczu dwóch najlepszych zespołów Konferencji Wschodniej w lidze NHL.
Boston BruinsBoston Bruinsfot. PAP

Obydwa mają po 20 punktów i prowadzą w swoich dywizjach. Zwycięstwo stołecznemu klubowi zapewnił Mike Green.

Przerwana dobra passa Philadelphi Flyer

Decydujące trafienie Greena miało miejsce w 29. sekundzie dodatkowego czasu gry. Wcześniej na listę strzelców wpisali się jego koledzy Eric Fehr i Aleksander Siemin, a asystował im Nicklas Backstroem. Debiutujący w lidze Braden Holtby powstrzymał 23 ataki rywali.

Goście odpowiedzieli golami Nikołaja Żerdiewa i Ville'a Leino, ale nie udało im się odnieść siódmego z rzędu zwycięstwa.

Ostatnio taką serię mieli w styczniu 2002 roku.
Również w Konferencji Zachodniej prowadzą ex aequo dwa zespoły z dorobkiem 20 punktów - Los Angeles Kings i St. Louis Blues.

St. Louis Bluesnie tracą gola

Ci ostatni w niedzielę pokonali w Madison Square Garden miejscowych Rangers 2:0. To pierwsze ich zwycięstwo bez straty gola nad nowojorczykami po 129 spotkaniach tych drużyn.

Ty Conklin nie pomylił się przy żadnej z 27 interwencji i po raz 15. w karierze zszedł z lodu jako niepokonany. Był to jego drugi występ w obecnych rozgrywkach, bowiem pierwszym bramkarzem "Bluesmanów" jest Jan Halak. Gwiazdą wieczoru był Alexander Steen, autor obydwóch bramek.

W Chicago hokeiści Blackhawks, tegoroczni zdobywcy Pucharu Stanleya, ponieśli porażkę z Edmonton Oilers 1:2. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Fernando Pisani w 11. minucie, ale w trzeciej tercji - w odstępie zaledwie 14 sekund - losy meczu odwrócili Kurtis Foster i Sam Gagner.

Po pięciu meczach przerwy do gry wrócił napastnik "Czarnych Jastrzębi" Marian Hossa, który leczył ostatnio uraz barku.

Weterani górą

W ostatnim niedzielnym spotkaniu Anaheim Ducks pokonali przed własną widownią Nashville Predators 5:4. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył na 1,7 sekundy przed końcem obrońca Paul Mara, który poprzednio skierował krążek do siatki w lutym 2009 roku.

W tym meczu przypomnieli o sobie fińscy weterani w szeregach "Kaczorów" - dwukrotnie trafił 35-letni Saku Koivu, a raz 40-letni Teemu Selanne, który miał także asystę. Gola dla gospodarzy zdobył też Lubomir Visnovsky, a dla Predators kolejno: Patric Hornqvist, Steve Sullivan, Cody Franson i Cal O'Reilly.

Wyniki niedzielnych meczów hokejowej ligi NHL:

Washington Capitals - Philadelphia Flyers      3:2 (po dogrywce)

1. Vancouver 8 3 2 40 32 18
2. Minnesota 7 4 2 32 30 16