Marcin Nowak 20.11.2010

Pingwiny zwyciężają po zaciętym meczu

Hokeiści Pittsburgh Penguins pokonali 5:4 po karnych Carolina Hurricanes. Bohaterem spotkania były gwiazdy Pingwinów - Sidney Crosby i Jewgienij Małkin.
Pittsburgh Penguins - Detroit Red WingsPittsburgh Penguins - Detroit Red Wingsfot. Flickr

Crosby zdobył gola, przy trzech kolejnych asystował, zaliczył też decydujące trafienie w serii karnych. Małkin miał trzy asysty, w tym 400. w karierze. Rosjanin został 12. w historii zawodnikiem Penguins, który przekroczył barierę 400 asyst.

Po karnych zwyciężyła również drużyna Wojtka Wolskiego, Phoenix Coyotes. Pokonali 4:3 najsłabszych w lidze Edmonton Oilers. Dzięki Wolskiemu mecz trwał dłużej niż 60 minut. Edmonton prowadziło już 3:0, a pościg Phoenix zakończył na 25 sekund właśnie Wolski. Jego bramka doprowadziła do stanu 3:3, a co za tym idzie - dogrywki, a potem karnych.

To trzecia bramka urodzonego w Zabrzu zawodnika w tym sezonie.

Calgary Flames pokonali obrońców Pucharu Stanleya Chicago Blackhawks aż 7:2. Flames przerwali passę ośmiu kolejnych porażek z rywalami z Wietrznego Miasta. Trzy gole dla Płomieni zdobył ich kapitan Jarome Iginla. Tym samym podwoił swój dorobek z tego sezonu.

Trzecią porażkę z rzędu ponieśli niedawni liderzy Konferencji Zachodniej Los Angeles Kings. Królowie przegrali 2:4 z Buffalo Sabres. Po golu i asyście mieli Tim Connolly i Thomas Vanek. 34 strzały obronił bramkarz Szabel Ryan Miller.

Minnesota Wild pokonali prowadzących na Zachodzie Detroit Wings 4:3 po dogrywce. Drużyna z St. Paul wyrównała stan meczu na 1:23 przed końcem. W dogrywce zwycięską bramkę zdobył John Madden. Aż 41 strzałów zatrzymał rezerwowy bramkarz Minnesoty, Jose Theodore.

Atlanta Thrashers pokonali Washington Capitals 5:0. Po raz pierwszy w tym sezonie Stołeczni nie trafili ani razu do siatki. Duża w tym zasługa bramkarza Atlanty, Ondrzeja Pavelca, który obronił 29 strzałów. Dużo gorzej spisał się rozpoczynający mecz w bramce Capitals Braden Holtby. Po 9 minutach wpuścił trzy bramki po pięciu strzałach rywali i musiał być zmieniony przez Czecha Michala Neuvirtha.

Po pięciu porażkach z rzędu zwycięstwo odnieśli St. Louis Blues. Bluesmeni pokonali 5:2 Ottawa Senators. Przełomowa była druga tercja, gdy w ciągu 86 sekund trafiło trzech zawodników Blues: Brad Boyes, Carlo Colaiacovo i Eric Brewer.

Colorado Avalanche wygrali 5:1 z New York Rangers. Po kontuzji do bramki Lawin wrócił Craig Anderson. 4 z 5 goli dla zwycięzców padły w drugiej tercji. Strzelali je kolejno: David Jones, Kevin Porter, Matt Duchene i Kevin Shatterkirk.

W ostatnim spotkaniu Columbus Blue Jackets pokonali na wyjeździe Anaheim Ducks 4:3. Świetnie w bramce Columbus spisał się Steve Mason, który zatrzymał 47 strzałów rywali. Szóstego gola w szóstym kolejnym spotkaniu zdobył kapitan Blue Jackets, Rick Nash.

Wyniki piątkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 5:4 (po karnych)
Detroit Red Wings - Minnesota Wild 3:4 (po dogrywce)
Buffalo Sabres - Los Angeles Kings 4:2
Atlanta Thrashers - Washington Capitals 5:0
Anaheim Ducks - Columbus Blue Jackets 3:4
Colorado Avalanche - New York Rangers 5:1
Calgary Flames - Chicago Blackhawks 7:2
Edmonton Oilers - Phoenix Coyotes 3:4 (po karnych)

2. Colorado 11 7 1 68 57 23
3. Minnesota 10 6 2 44 42 22