Aneta Hołówek 27.11.2010

Efektywny występ Aleksandra Siemina w lidze NHL

Zaledwie 4,5 minuty potrzebował rosyjski hokeista Aleksander Siemin na strzelenie trzech bramek dla Washington Capitals w meczu z Tampa Bay Lightning (6:0) w lidze NHL.
NHLNHLWikipedia/JamesTeterenko

Wszystkie gole zdobył w drugiej tercji. Łącznie w tym sezonie ma ich na koncie 17.
Już po raz drugi w obecnym sezonie, w jednej tercji Siemin trzykrotnie pokonał bramkarza Lightning.

Autorami pozostałych trafień dla stołecznej drużyny, mającej największą liczbę punktów w NHL (34), w piątkowym spotkaniu byli John Carlson, John Erskine i Tom Poti.

Zdobywcy Pucharu Stanelya w poprzednim sezonie, zawodnicy Chicago Blackhawks wygrali na wyjeździe z Anaheim Ducks 4:1, mimo że przegrywali do 28. minuty. Na bramkę Dana Sextona z końcówki pierwszej odsłony odpowiedział Duncan Keith (goście grali wówczas w liczebnym osłabieniu, na ławce kar przebywał Marian Hossa), a w ostatniej tercji o zwycięstwie "Czarnych Jastrzębi" przesądzili w siedem minut Patrick Sharp, Nicklas Hjalmarsson i Troy Brouwer.

Serię 14 meczów bez wygranej przerwała najsłabsza drużyna ligi - New York Islanders. W sobotę pokonała New Jersey Devils 2:0, po bramkach Jesse Joensuu (2) i Roba Schrempa (26). Wyróżnił się bramkarz Rick DiPietro, który zatrzymał 29 strzałów "Diabłów".
Poprzedni triumf "Wyspiarze" zanotowali 21 października - 3:2 po dogrywce z Tampa Bay Lightning.

W 1999 roku gracze Islanders przegrali 15 spotkań z rzędu.

W Dallas hokeiści Stars zwyciężyli St. Louis Blues 3:2, a zwycięską bramkę strzelił Mike Ribeiro w 57. minucie.

Wyniki piątkowych meczów hokejowej ligi NHL:

Boston Bruins - Carolina Hurricanes        0:3
Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 2:1
New York Islanders - New Jersey Devils 2:0
Philadelphia Flyers - Calgary Flames 2:3 (po karnych)

2. Colorado 12 9 1 76 67 25
3. Minnesota 11 8 2 52 55 24