Paweł Klocek 18.12.2010

Piłkarze Wenty przegrali z Rumunią

Polska przegrała z Rumunią 26:28 (14:14) w towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych rozegranym w Zielonej Górze.
Bogdan WentaBogdan Wentafot. East News
  • Komentarze po meczu Polska - Rumunia

Polska drużyna wystąpiła w składzie tylko z zawodnikami z polskiej ligi, natomiast rumuńska zagrała swoim najmocniejszym składem. To Rumuni zdobyli pierwszą bramkę, jednak Polacy nie pozostali im dłużni i Bartłomiej Tomczak szybko wyrównał. W początkowych minutach na tablicy wyników kilkakrotnie pojawiał się remis. Do przerwy było 14:14.

Po zmianie stron trzy bramki z rzędu zdobyli Rumuni, natomiast polscy zawodnicy grali nieskutecznie. Na każdy atak gospodarzy goście odpowiadali błyskawicznie i tylko dzięki doskonałej postawie bramkarza Piotra Wyszomirskiego nie wygrali wyżej. Bramkarz Azoty Puławów został wybrany najlepszym polskim zawodnikiem meczu.

Trener rumuńskiej reprezentacji Vasile Stinga nie krył zadowolenia, że udało mu się pokonać drużynę trenera Wenty, mimo że nie grała w najsilniejszym zestawieniu. W jego opinii polski zespół zalicza się obecnie do czterech najlepszych.

Natomiast Bogdan Wenta nie krył rozczarowania. "Można wybaczyć wiele rzeczy i błędów, bo nie wszyscy są ze sobą zgrani. Wyglądaliśmy fizycznie słabiej, przede wszystkim jeżeli chodzi o charakter gry ofensywnej i relację powrotu do obrony po stracie piłki. Tutaj rumuński zespół nas punktował" - powiedział trener Bogdan Wenta.
Mariusz Jurasik podkreślił, że o porażce przesądziły błędu techniczne w ataku.
Rewanżowe spotkanie odbędzie się w niedzielę w Poznaniu.

Polska-Rumunia 26:28 (14:14)

Polska: Piotr Wyszomirski - Patryk Kuchczyński 2, Maciej Mroczkowski 0, Bartłomiej Tomczak 5, Michał Peret 0, Paweł Podsiadło 1, Daniel Żółtak 1, Adam Twardo 1, Mariusz Jurasik 2, Piotr Chrapkowski 3, Robert Orzechowski 0, Piotr Grabarczyk 3, Rafał Gliński 2, Piotr Adamczak 1, Mateusz Zaremba 0, Tomasz Rosiński 5.

Rumunia: Marius Ioan Novanc 4, Cristian Fenici 3, Iulian Stamate 2, Dan Andrei Savenco 2, Ghionea Valentin Marian 2, Ionut Stefan Georgerscu 4, Marius Sadoveac 1, Alexandru Stamate 2, Daniel Cristian Muresan 1, Aurel Gabriel Florea 1, Alexandru Sabou 2, Iuliu Alexandru Csepreghi 4.

Sędziowali: Petr Novak, Vaclav Kohout (Czechy).

Kary: Polska - 4, Rumunia 6 min.

Widzów: 4600.