Paweł Klocek 30.05.2011

Radwańska dzielnie walczyła z Szarapową

Agnieszka Radwańska odpadła z tenisowego turnieju wielkoszlemowego na kortach imienia Rolanda Garrosa.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska fot. PAP/EPA

Agnieszka Radwańska doskonale rozpoczęła spotkanie, szybko przełamała serwis Rosjanki i wyszła na prowadzenie 3:0. W siódmym gemie pierwszego seta Szarapowej udało się wygrać punkt przy podaniu Polki. Od tego momentu zawodniczki zdobywały punkt przy swoim serwisie i do wyłonienia zwyciężczyni pierwszego seta potrzebny był tie-break. W nim więcej zimnej krwi zachowała Rosjanka, która wygrał go 7:4.

W drugim secie Radwańska również miała szansę na zwycięstwo. Polce udało się dwukrotnie przełamać rywalkę i doprowadzić do stanu 5:3. Radwańska miała pięć piłek setowych, niestety nie wykorzystała tej szansy. Rosjanka wygrała cztery gemy z rzędu, zwyciężyła w całym meczu.

mężczyźni
Juan Ignacio Chela (Argentyna) - Alejandro Falla (Kolumbia) 4:6, 6:2, 1:6, 7:6 (7-5), 6:2
Rafael Nadal (Hiszpania, 1) - Ivan Ljubicic (Chorwacja) 7:5, 6:3, 6:3
Gael Monfils (Francja, 9) - David Ferrer (Hiszpania, 7) 6:4, 2:6, 7:5, 1:6, 8:6
Robin Soderling (Szwecja, 5) - Gilles Simon (Francja, 18) 6:2, 6:3, 7:6 (7-5)
Andy Murray (W. Brytania, 4) - Viktor Troicki (Serbia, 15) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2 - przerwany z powodu zapadających ciemności