Marcin Nowak 10.03.2012

Chelsea znów wygrała po zmianie trenera

Setny gol w angielskiej ekstraklasie napastnika Didiera Drogby zapewnił Chelsea Londyn zwycięstwo w meczu 28. kolejki ze Stoke.
Radość piłkarzy Chelsea LondynRadość piłkarzy Chelsea LondynPAP/EPA

Pod wodzą trenera Roberto Di Matteo piłkarze ze stolicy wygrali drugie spotkanie.

Włoch przed tygodniem zastąpił zwolnionego Portugalczyka Andre Villasa-Boasa i zdążył już wprowadzić "The Blues" do ćwierćfinału Pucharu Anglii. W sobotę w debiucie w Premier League również cieszył się ze zwycięstwa i Chelsea zrównała się punktami z czwartym w tabeli Arsenalem Londyn.

Ekipa Stoke przez 65 minut musiała grać w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką został ukarany jej czołowy napastnik Ricardo Fuller.

Trzeciej z rzędu porażki doznał plasujący się na trzeciej pozycji w tabeli Tottenham Hotspur. Podopieczni trenera Harry'ego Redknappa ulegli dobrze spisującemu się ostatnio Evertonowi 0:1. Jedynego gola uzyskał grający w reprezentacji Chorwacji Bośniak Nikica Jelavic.

Najbliżej wyrównania był niedawny gracz Evertonu Francuz Louis Saha, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Ósmej porażki w sezonie doznał siódmy w tabeli Liverpool. Tym razem uległ Sunderlandowi 0:1. W 56. minucie jedyną bramkę uzyskał duński napastnik Nicklas Bendtner.

Sporo niezdrowych emocji i kontrowersji wzbudziło spotkanie Boltonu z Queens Park Rangers. Gospodarze wygrali 2:1, co zepchnęło ekipę z Londynu do strefy spadkowej. Jednak w 20. minucie gry, przy stanie 0:0, piłka po strzale głową Clinta Hilla ewidentnie przekroczyła linię bramkową, zanim wybił ją w pole węgierski bramkarz Boltonu Adam Bogdan. Arbiter, mimo protestów graczy QPR, nie zareagował.

W niedzielę zagra prowadzący w tabeli duet z Manchesteru. Drużynę City, która z 66 pkt jest liderem, czeka wyjazdowy pojedynek z beniaminkiem FC Swensea, a tracący do lokalnego rywala dwa punkty United podejmą West Bromwich Albion.