Marcin Nowak 27.09.2012

Olimpia Grudziądz wśród 8 najlepszych w Pucharze Polski

Górnik Wałbrzych przegrał po dogrywce z Olimpią Grudziądz 1:3 (0:0; 1:1) w meczu 1/8 piłkarskiego Pucharu Polski.
Olimpia Grudziądz wśród 8 najlepszych w Pucharze PolskiGlow Images/East News
  • Michał Łabędzki, piłkarz Olimpii Grudziądz po meczu z Górnikiem Wałbrzych (IAR)
  • Robert Bubnowicz, trener Górnika Wałbrzych po meczu z Olimpią Grudziądz (IAR)

W pierwszej połowie oba zespoły zmarnowały doskonałe okazje do zdobycia goli - w 25. minucie Paul Grischok z Olimpii trafił w poprzeczkę z rzutu karnego, a w 43. minucie "jedenastkę" Grzegorza Michalaka obronił bramkarz Olimpii - Michał Wróbel.

1:0 dla Olimpii było od 59. minuty - Sławomir Mazurkiewicz zdobył gola strzałem w górny róg bramki Górnika. Wyrównał Daniel Zinke w 79. minucie, po szybkim kontrataku gospodarzy i nieudanej próbie złapania strzelca na spalonym.
W dogrywce goście, trafili dwukrotnie i zasłużenie wygrali 3:1.

1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski:

Górnik Wałbrzych - Olimpia Grudziądz 1:3 po dogrywce (0:0, 1:1). Awans - Olimpia.
Bramki: 0:1 Sławomir Mazurkiewicz (59), 1:1 Daniel Zinke (78), 1:2 Adam Cieśliński (95), 1:3 Adrian Frańczak (115)
Żółte kartki: Górnik - Dawid Kubowicz, Tomasz Wepa, Mateusz Sawicki, Adrian Moszyk; Olimpia - Michał Łabędzki, Dariusz Kłus, Dawid Abramowicz, Adam Cieśliński.
Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice). Widzów: 1200.