Marcin Nowak 04.03.2013

Wisła Kraków nie zdołała pokonać Podbeskidzia

Wisła Kraków zremisowała na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:0 w spotkaniu 17. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-BiałaWisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-BiałaPAP/Jacek Bednarczyk

Podbeskidzie, które efektownie rozpoczęło wiosenne rozgrywki (pokonało 4:0 Jagiellonię Białystok) w Krakowie zdołało zdobyć jeden punkt. Tuż przed meczem gospodarze doznali poważnego osłabienia. Na rozgrzewce kontuzji doznał Kamil Kosowski. Na skrzydle zastąpił go Łukasz Burliga.
Być może na tyle to zdeprymowało podopiecznych Tomasz Kulawika, że zaczęli mecz bardzo niemrawie. Za to bielszczanie w pierwszych minutach zaatakowali z animuszem. W 11. minucie ładnie strzelił Błażej Telichowski, ale jedyną korzyścią z tego dla jego zespołu był rzut rożny.
Z czasem przewagę osiągnęła Wisła. W 30. minucie lewym skrzydłem pobiegł Patryk Małecki, zaś po jego podaniu sam przed Richardem Zajacem znalazł się Rafał Boguski. Wiślak nie zdołał go jednak pokonać.
Trzy minuty przed przerwą będący przy piłce, ok. 16 m od bramki, Boguski zauważył znajdującego się na czystej pozycji Małeckiego, ale po zagraniu skrzydłowego Wisły piłka otarła się od poprzeczki i opuściła pole gry.
Po przerwie goście znowu przejęli inicjatywę, ale po kwadransie ponownie oddali pole krakowianom. W 66. minucie w obrębie szesnastki Podbeskidzia piłka uciekła Markowi Sokołowskiemu. Próbując naprawić swój błąd kopnął on Boguskiego. Piłkarz Wisły upadł, ale sędzia nie zdecydował się podyktować "jedenastki".
Na niecały kwadrans przed końcem na murawę wbiegł Marcin Wodecki (zastąpił Damiana Chmiela). Dla zawodnika wypożyczonego z Górnika Zabrze był to debiut w drużynie z Bielska-Białej.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Kulawik (trener Wisły Kraków): "Od wczoraj mieliśmy pod górkę. W niedzielę okazało się, że nie będzie mógł grać Kew Jaliens, a dziś, że Kamil Kosowski, który ma problem z przywodzicielem. Podczas rozruchu chcieliśmy zobaczyć, czy da radę zagrać, ale podjął decyzję, że nie. Są odpowiednie instytucje, które powinny oceniać pracę sędziów, ale według mnie należał nam się rzut karny. Brakowało nam dziś wykończenia akcji. Myślę, że gdybysmy strzelili bramkę, to zwycięstwo dowieźlibyśmy do końca".
Dariusz Kubicki (trener Podbeskidzia Bielsko-Biała): "Mecz nie stał na bardzo wysokim poziomie. Wynik jest sprawiedliwy, obie strony miały swoje szanse na zdobycie gola. Pozytywem dla nas jest to, że w kolejnym meczu nie straciliśmy gola. Nie byliśmy dziś skuteczni. Nie byłoby mi przyjemnie, gdyby sędziowie komentowali moją pracę, ja też nie chcę tego robić wobec nich. Powiem jednak, że w tym meczu były dwie kontrowersyjne sytuacje. Wszyscy byliby zadowoleni - trenerzy, zawodnicy - gdyby w każdym spotkaniu było ich tylko tyle".

Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0
Żółta kartka - Wisła Kraków: Cezary Wilk, Ivica Iliev, Osman Chavez, Rafał Boguski, Radosław Sobolewski. Podbeskidzie Bielsko-Biała: Dariusz Łatka, Marcin Wodecki, Marko Cetkovic.
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 10 153.
Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Michał Czekaj, Osman Chavez, Gordan Bunoza - Łukasz Burliga (60. Michał Chrapek), Radosław Sobolewski, Cezary Wilk, Ivica Iliev, Patryk Małecki - Rafał Boguski (75. Daniel Sikorski).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac - Marek Sokołowski, Bartłomiej Konieczny, Dariusz Pietrasiak, Błażej Telichowski - Damian Chmiel (76. Marcin Wodecki), Dariusz Łatka, Anton Sloboda (71. Marko Cetkovic), Piotr Malinowski - Fabian Pawela (89. Mateusz Janeczko), Robert Demjan.

Wyniki meczów 17. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2013-03-01:
Lech Poznań - Polonia Warszawa 0:1 (0:1)
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 1:1 (1:0)

2013-03-02:
Legia Warszawa - PGE GKS Bełchatów 0:0
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
Ruch Chorzów - Widzew Łódź 3:0 (1:0)

2013-03-03:
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2)
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

2013-03-04:

Tabela
(mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. PGE GKS Bełchatów 17 1 5 11 10-27 8 -17

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze;