Marcin Nowak 31.05.2013

Ekstraklasa: Lechii Gdańsk rozstała się z Piotrem Brożkiem

Piotr Brożek nie wystąpi w niedzielę w ostatnim w tym sezonie meczu piłkarskiej ekstraklasy Lechii Gdańsk na PGE Arenie z Górnikiem Zabrze.
Piotr BrożekPiotr BrożekLechia Gdańsk

Kontrakt z 30-letnim lewym obrońcą rozwiązano za porozumieniem stron.
Umowa Brożka, który trafił do Lechii w przerwie letniej, została automatycznie przedłużona po przegranym pod koniec kwietnia przez gdańszczan 1:2 meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Wtedy również nowy kontrakt, po osiągnięciu wymaganej liczby minut na boiskach T-Mobile Ekstraklasy, wypracował sobie prawy obrońca, Brazylijczyk Deleu.
Brożek rozegrał w Lechii 24 ligowe mecze, w których zdobył jedną bramkę. Po zremisowanym 12 maja 4:4 spotkaniu z Ruchem Chorzów zawodnik stracił miejsce w pierwszym zespole. Trener Bogusław Kaczmarek przesunął go do drużyny rywalizującej w Młodej Ekstraklasie. Dwa dni przed zakończeniem sezonu kontrakt Brożka z Lechią został rozwiązany za porozumieniem stron.
W meczu z Górnikiem nie zagrają również kontuzjowani defensywny pomocnik Marcin Pietrowski oraz prawy pomocnik Ricardinho. Nie wiadomo jeszcze, czy do pełni sił dojdzie Deleu. Ten tercet nie wystąpił w czwartkowym wygranym przez biało-zielonych 3:0 spotkaniu z Zagłębiem w Lubinie.