Aneta Hołówek 05.10.2013

WTA Pekin: Agnieszka Radwańska - Serena Williams. Polka wyrwała tylko skromne 4 gemy

Agnieszka Radwańska przegrała z Sereną Williams w półfinale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Pekinie. Był to ich siódmy pojedynek i po raz siódmy Polka musiała uznać wyższość starszej i bardziej doświadczonej rywalki.

W niedzielę 32-letnia Amerykanka zagra o dziesiąty tytuł w sezonie z byłą liderką rankingu WTA Tour - Serbką Jeleną Jankovic (nr 8.), która pokonała w pierwszym sobotnim półfinale Czeszkę Petrę Kvitovą (nr 8.) 6:7 (7-9), 6:1, 6:1.
Radwańska po raz siódmy spotkała się z młodszą z sióstr Williams, której w poprzednich sześciu "urwała" tylko jednego seta - w ubiegłorocznym finale wielkoszlemowego Wimbledonu. Trzy ostatnie mecze rozgrywały na twardej nawierzchni, przy czym w tym sezonie trafiły na siebie już w dwóch półfinałach - w marcu w Miami i w sierpniu w Toronto.

Agnieszka Radwańska – Serena Williams 2:6, 2:6

Tak relacjonowaliśmy mecz:

2.set

Williams coraz bliżej kolejnego zwycięstwa w starciach z Agnieszką Radwańską. Polka jednak nie składa broni i wygrywa swoje podanie. Jest 2:5. Podawać teraz będzie Williams

Odnowiona Williams powróciła na kort i zapomniała, że ma serwować, ale jak zaserwowała... Niby Amerykankę coś boli, pokazuje gestami, że cierpi, a gra jak z nut

Mamy chwilową przerwę. Amerykanka opuściła kort z powodu bólu pleców, Agnieszka Radwańska odpoczywa wcierając krem w dłonie.

Było wysokie prowadzenie Agnieszki, ale skończyło się na przełamaniu dla Williams. Na twarzy Williams coraz częściej pojawia się grymas bólu. Amerykanka coraz częściej szuka zagrań, które mogą od razu zakończyć akcję bez długich wymian piłek

Agnieszka Radwańska miała wyborną szansę na przełamanie. Przy stanie 30:30 obie tenisistki popisały się świetną wymianą. Był to zdecydowanie najlepszy i najbardziej zacięty gem tego spotkania.

Drugi set rozpoczyna się podobnie jak pierwszy. Polka niestety nie za dobrze dzisiaj serwuje, przytrafiają jej się podwójne błędy.

1.set

Amerykanka kończy pierwszy set.

Drugie przełamanie Amerykanki na 5:2. Returny Williams zbyt precyzyjne.

Szósty gem koncertowy w wykonaniu Amerykanki, ale Radwańska broniła się dzielnie. Polkę rozzłościło odegranie Williams po skrócie Polki. Piłka trafiła Radwańską, która stała tuż za siatką.

Świetny początek i koniec piątego gema daje Radwańskiej zwycięstwo w tej części meczu. Radwańska zmusiła rywalkę do biegania, posłała także dwa asy.

W czwartym gemie triumfuje Williams. Polkę zgubiły niedokładne zagrania, bo returnowała świetnie. Radwańska próbowała także skrótu, ale piłka nie przeszła na drugą stronę kortu.

Williams przełamuje Polkę w trzecim gemie. Williams świetnie returnuje. Radwańska trafia w siatkę.

Drugi gem dla Amerykanki. Mocne serwisy to stała broń Sereny Williams.

Agnieszka Radwańska wygrała swoje podanie. Pewności Radwańskiej dodał błąd sędzi spotkania. Polka sprawdzała piłkę i okazała się, że zaaplikowała rywalce asa.

Bilans pojedynków Agnieszki Radwańskiej z tenisistkami z TOP 20 rankingu WTA Tour (stan na 4 września 2013):
Serena Williams (USA, 1)             0-7
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 2)      3-12
Maria Szarapowa (Rosja, 3)           2-8
Na Li (Chiny, 5)                     5-6
Sara Errani (Włochy, 6)              7-2
Petra Kvitova (Czechy, 7)            1-4
Caroline Wozniacki (Dania, 8)        4-5
Angelique Kerber (Niemcy, 9)         5-3