Aneta Hołówek 19.06.2020

La Liga: Real Madryt rozmontował Valencię. Wielki powrót Marco Asensio

Piłkarze Realu Madryt pokonali 3:0 Valencię w meczu 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Dwie bramki w meczu zdobył Karim Benzema, świetny powrót po niemal rocznej przerwie zanotował Marco Asensio, który także wpisał się na listę strzelców.

Dzięki zwycięstwu Real umocnili się na pozycji wicelidera. Do prowadzącej Barcelony "Królewscy" mają dwa punkty straty.

Spotkanie w stolicy rozpoczęło się od kilku dynamicznych akcji gospodarzy, których powstrzymał jednak dobrze spisujący się holenderski bramkarz "Nietoperzy" Jasper Cillessen. Obronił m.in. silne uderzenie z bliska Niemca Toniego Kroosa, a także wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Belgiem Edenem Hazardem.

Jednak szybko "Królewscy" stracili dobry rytm i to Valencia zaczęła być groźniejsza. W 13. minucie po uderzeniu Rodrigo Moreno piłka odbiła się od słupka i wróciła na boisko, kilka chwil później ten sam piłkarz trafił do siatki, ale sędziowie - po trwającej parę minut analizie VAR - dopatrzyli się wcześniej pozycji spalonej i gola nie uznali.

Po przerwie madrytczycy odzyskali rezon i kontrolowali przebieg rywalizacji. Valencia i Cillessen skutecznie odpierali ataki gospodarzy, ale tylko do 61. minuty. Wówczas po podaniu Hazarda do siatki trafił Karim Benzema. Był to 15. ligowy gol Francuza w tym sezonie. W klasyfikacji strzelców wyprzedza go tylko Argentyńczyk Lionel Messi z Barcelony, który bramkarzy rywali pokonał 21 razy.

W 74. minucie na 2:0 podwyższył Marco Asensio, który na boisku pojawił się ok. 30 sekund wcześniej.

Był to jego pierwszy występ na ligowym boisku po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją.

Wynik ustalił Benzema w 86. minucie, popisując się ładną akcją w polu karnym. Po zagraniu od Asensio Francuz podbił piłkę prawą nogą nad obrońcą, po czym lewą posłał ją do bramki mocnym uderzeniem.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę, ponieważ w 90. minucie za faul czerwoną kartkę obejrzał 19-letni Koreańczyk Lee Kang-In.

Real zgromadził 62 punkty i do prowadzącej "Dumy Katalonii" traci dwa. Barcelona swój mecz tej kolejki rozegrała we wtorek. Wówczas pokonała ostatnią w tabeli ekipę Leganes 2:0. Valencia jest na ósmej pozycji z 43 punktami.

W piątek w 30. kolejce lider zmierzy się na wyjeździe z trzecią w tabeli Sevillą, która zgromadziła 51 punktów. Real Madryt zagra w niedzielę z szóstym Realem Sociedad (47 pkt) w San Sebastian.