PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 28.09.2021

Liga Mistrzów: PSG - City. Hit dla paryżan, Messi z pierwszym golem w nowych barwach

W najciekawszym meczu drugiej kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów zespół Paris Saint-Germain pokonał u siebie Manchester City 2:0. Pierwszego gola w barwach PSG strzelił Leo Messi. W drugim spotkaniu grupy A drużyna RB Lipsk przegrał u siebie z Club Brugge 1:2.
  • Tytułu broni londyńska Chelsea
  • Finał LM zaplanowano na 28 maja w Sankt Petersburgu

Na Parc des Princes kibice mogli zobaczyć w akcji największe gwiazdy piłki. Po stronie gospodarzy Paris Saint-Germain - Kylian Mbappe, Neymar i najnowszy nabytek paryżan Leo Messi. Z drugiej strony De Bruyne, Grealish czy Sterling pod wodzą Pepa Guardioli, w przeszłości trenera Messiego, gdy ten grał w FC Barcelonie.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Starcie w stolicy Francji było największym hitem drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Spotkanie ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy po szybkiej i składnej akcji już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Idrissa Gueye.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy szansę na wyrównanie mieli piłkarze Manchesteru City. W polu karnym PSG znalazł się Raheem Sterling, po którego uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę. Futbolówkę dobijał Bernardo Silva, ale zawodnik "Obywateli" również zaliczył... poprzeczkę. Podopieczni Guardioli szukali wyrównującej bramki, ale nie udało się sforsować defensywy paryżan.

W końcówce gospodarze mogli podwyższyć wynik. W dobrej sytuacji znalazł się Ander Herrera, ale jego strzał nie zaskoczył Edersona, który bez problemów poradził sobie z interwencją. Do końca pierwszej odsłony spotkania żadna z drużyn nie stworzyła sobie już bramkowej sytuacji.

Kilka sekund po wznowieniu gry wyrównać mógł Sterling, ale po jego strzale piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę.

"Obywatele" starali się coraz częściej pojawiać w polu karnym ekipy Mauricio Pochettino, ale nic z tego nie wynikało. Wszystkie akcje City były dobrze "czytane" przez graczy PSG.

Liga Mistrzów: koronawirus w Chelsea. Kante nie zagra z Juventusem

W 65. minucie świetną kontrę przeprowadzili gospodarze. Przed szansą stanął Neymar, ale z bliskiej odległości trafił tylko w boczną siatkę.

Goście nie rezygnowali z doprowadzenia do remisu. Dwie dobre okazje miał Kevin de Bruyne, ale w obu przypadkach zabrakło centymetrów.

Paryżanie przetrwali napór na Parc des Princes. W ostatnim kwadransie gry popis umiejętności zaprezentował Leo Messi, który pięknym strzałem pokonał Edersona. Były piłkarz Barcelony nie mógł sobie wymarzyć lepszej okazji do zdobycia pierwszej bramki dla PSG.

Ostatecznie Paris Saint-Germain wygrało z Manchesterm City 2:0. W drugim spotkaniu grupy A zespół RB Lipsk przegrał przed własną publicznością z Club Brugge 1:2.

00:52 PSG pokonało Manchester City. O szczegółach z Paryża - Stefan Foltzer.mp3 PSG pokonało Manchester City. O szczegółach z Paryża - Stefan Foltzer (IAR)
Sensacja w Madrycie

Do sensacji doszło w meczu grupy D, gdzie Real Madryt przegrał u siebie z niżej notowanym Sheriffem Tyraspol 1:2. Mistrzowie Mołdawii prowadzili już po pierwszej połowie, dzięki bramce wypożyczonego z Legii Warszawa Jasura Jakszibojewa z 25. minuty.

Po przerwie "Królewscy" wyrównali po trafieniu Karima Benzemy z rzutu karnego. Ostatnie słowo należało jednak luksemburskiego pomocnika Sebastiena Thilla. W 90. minucie piłkarz gości pokonał Thibaut Courtois pięknym strzałem zza pola karnego i ustalił wynik.

00:31 Engel po sensacji na Bernabeu.mp3 Były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel podkreśla, że to wielki dzień dla Tyraspolu (IAR)

W drugim meczu grupy D Inter bezbramkowo zremisował w Kijowie z Szachtarem Donieck, a rywalizujący w grupie B Milan po dramatycznym meczu przegrał na San Siro z Atletico Madryt 1:2.

Dramatyczny mecz na San Siro

Gospodarze prowadzili od 20. minuty, kiedy gola zdobył Rafael Leao. Jednak od 29. "Rossoneri" grali w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Franck Kessie.

Atletico długo nie potrafiło wykorzystać przewagi zawodnika, ale w końcu przełamało opór rywali. W 84. minucie wyrównał Antoine Griezmann, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo 2:1 zapewnił gościom z rzutu karnego Luis Suarez.

01:38 Porażka Milanu Kowalczuk.mp3 O szczegółach, z Rzymu - Piotr Kowalczuk (IAR)

W grupie D z kompletem punktów przewodzi Liverpool FC. "The Reds" we wtorek rozbili na wyjeździe ćwierćfinalistę poprzedniej edycji LM - FC Porto 5:1.  Po dwie bramki zdobyli Egipcjanin Mohamed Salah i Brazylijczyk Roberto Firmino, a jedną dołożył Senegalczyk Sadio Mane. Dla gospodarzy trafił Irańczyk Mehdi Taremi.

W grupie C ton nadają Ajax Amsterdam i Borussia Dortmund, które odniosły drugie zwycięstwa. Holenderski zespół wygrał u siebie z Besiktasem Stambuł 2:0, a BVB pokonała na własnym stadionie Sporting Lizbona 1:0.

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 7-8 grudnia. Mecze 1/8 finału zaplanowano na luty i marzec 2022. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w kwietniu, półfinały na przełomie kwietnia i maja, a finał LM - 28 maja w Sankt Petersburgu.

W ubiegłym sezonie triumfowała londyńska Chelsea.