PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 29.09.2021

Liga Mistrzów: demolka w Monachium, Lewandowski z dubletem. Bayern rozbił Dynamo Kijów

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w wygranym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów między Bayernem Monachium i Dynamo Kijów (5:0). W drugim meczu grupy E Barcelona przegrała w Lizbonie z Benfiką aż 0:3. W innym najciekawszym spotkaniu tej fazy Juventus Turyn pokonał u siebie obrońców tytułu, londyńską Chelsea 1:0.
  • Tytułu broni londyńska Chelsea
  • Finał LM zaplanowano na 28 maja w Sankt Petersburgu

Jeszcze przed spotkaniem na Allianz Arenie drużyna Tomasza Kędziory (pojawił się na boisku w 46. minucie) spisywana była na straty. Bayern Monachium ma za sobą dobre tygodnie i pewnie przewodzi w tabeli Bundesligi.

Pele ma wkrótce opuścić szpital. "Jest już silniejszy"

Mecz ułożył się pod dyktando gospodarzy. Już na samym początku Bawarczycy mogli wyjść na prowadzenie ze sprawą Roberta Lewandowskiego, ale znakomicie między słupkami kijowian spisał się Heorhij Buszczan. Chwilę później jednak w polu karnym gości piłkę ręką dotknął Serhij Sydorczuk — arbiter po weryfikacji VAR zdecydował się podyktować rzut karny. Jedenastkę na bramkę pewnie zamienił kapitan reprezentacji Polski.

Podopieczni Juliana Nagelsmanna nie rezygnowali z ataku, gdy przeciwnik całkowicie cofnął się do defensywy. W kolejnych minutach gospodarze naciskali i po jednej z akcji Thomasa Muellera w polu karnym futbolówkę otrzymał "Lewy", który z bliskiej odległości po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie monachijczycy podkręcili tempo, choć na trzecią bramkę kibice czekali do 70. minuty. Wynik podwyższył Serge Gnabry,  z kolei kilka sekund później pięknym strzałem popisał się Leroy Sane.

Na ostatnie minuty trener gospodarzy wpuścił Marcela Sabitzera, który zastąpił Lewandowskiego. Jeszcze w końcówce rezultat meczu ustalił Eric Maxim Choupo-Moting.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Bayern Monachium odniósł drugie zdecydowane zwycięstwo w fazie grupowej LM, pokonując Dynamo Kijów 5:0.

00:27 Engel o Lewandowski po meczu Bayern Dynamo.mp3 Zdaniem byłego selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Engela, Bayern był zespołem znacznie wyższej klasy (IAR)

Na innych boiskach

W drugim spotkaniu grupy E Barcelona przegrała w Lizbonie z Benfiką 0:3. To druga porażka "Dumy Katalonii" w tej edycji Champions League.

Z koeli w najciekawszym środowym spotkaniu Juventus Turyn wygrał przed własną publicznością z obrońcami tytułu Chelsea 1:0.

Mistrz Europy kontra triumfator Copa America. UEFA i CONMEBOL doszły do porozumienia

Faza grupowa Ligi Mistrzów potrwa do 7-8 grudnia. Mecze 1/8 finału zaplanowano na luty i marzec 2022. Ćwierćfinały rozegrane zostaną w kwietniu, półfinały na przełomie kwietnia i maja, a finał LM - 28 maja w Sankt Petersburgu.

W ubiegłym sezonie triumfowała londyńska Chelsea.

2. kolejka Ligi Mistrzów:

GRUPA E: Bayern Monachium - Dynamo Kijów 5:0 (2:0)

Bramki: R. Lewandowski - 12 (rzut karny), 27, S. Gnabry - 68, L. Sane - 74, M. Choupo-Moting - 87

Sędzia: Marco Guida (Włochy)

Bayern: Manuel Neuer (c) – Niklas Süle, Dayot Upamecano, Lucas Hernández, Alphonso Davies (69, Benjamin Pavard) – Joshua Kimmich, Leon Goretzka (79, Marcel Sabitzer) – Serge Gnabry (69, Jamal Musiala), Thomas Müller, Leroy Sané (79, Bouna Sarr) – Robert Lewandowski (79, Eric Maxim Choupo-Moting)

Dynamo: Heorhij Buszczan – Ołeksandr Tymczyk (46, Tomasz Kędziora), Ilja Zabarnyj, Artiom Szabanow, Witalij Mykolenko – Wiktor Cygankow (70, Ołeksandr Karawajew), Mykoła Szaparenko (46, Wołodymyr Szepeljew), Serhij Sydorczuk (c), Ołeksandr Andrijewskij, Carlos De Pena – Denis Garmasz (70, Władysław Suprjaha)