PolskieRadio24.pl
Michał Kowalski 06.02.2022

ME w futsalu: Ukraina bez medalu, Hiszpania jak zawsze na podium

Hiszpanie pokonali 4:1 Ukraińców w meczu o trzecie miejsce futsalowych mistrzostw Europy. Faworyci nie zawiedli i jak w każdym z dotychczasowych turniejów zameldowali się na podium. Ukraina mimo dzielnej postawy jako jedyna z grona półfinalistów kończy EURO bez medalu.

Nie ma podium bez Hiszpanii

W gronie półfinalistów futsalowego EURO 2022 Ukraina od początku miała przypisaną rolę "Kopciuszka". Dwie porażki w grupie, brak medalu od 2003 roku oraz doborowe grono rywali zdawało się przesądzać sprawę. Zgodnie z przewidywaniami nasi wschodni sąsiedzi w grze o medale musieli się obejść smakiem, ale podjęli równą walkę z europejską czołówką.

W półfinale nieznacznie lepsza okazała się Rosja, wygrywając 3:2. Wyrównany przebieg miał też przez długi czas mecz o trzecie miejsce. Na tablicy świetlnej widniał nawet remis 1:1, a do przerwy Hiszpanie prowadzili tylko 2:1. To co w pierwszych 20 minutach zdawało egzamin zemściło się jednak na Ukraińcach w drugiej połowie. Gra bez bramkarza naraziła ich na kontry i w konsekwencji stratę dwóch kolejnych bramek.

Ostateczny wynik to 4:1 dla graczy z Półwyspu Iberyjskiego, którzy tym samym po raz dwunasty - na dwanaście rozegranych EURO - uplasowali się na podium.

O 17:30 w Amsterdamie rozpocznie się finał w którym Portugalia zagra z Rosją.

Mecz o trzecie miejsce EURO 2022 w futsalu:

Hiszpania - Ukraina 4:1

Bramki - Hiszpania: Mellado 11', Solano 18', Boyis 31', Adolfo 32' / Ukraina: Cherniavskyi 17'