PolskieRadio24.pl
Paweł Majewski 27.04.2022

Liga Mistrzów: Liverpool - Villarreal. Dominacja i pewne zwycięstwo gospodarzy

Liverpool FC pewnie pokonał Villarreal CF 2:0 (0:0) w pierwszym spotkaniu 1/2 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. "The Reds" całkowicie zdominowali gości z Hiszpanii, choć oba gole zdobyli po przerwie.
  • Wygrana Liverpoolu FC była całkowicie zasłużona. Goście nie oddali ani jednego celnego strzału.
  • Gospodarze mogli wygrać wyżej, choć zaliczka dwóch goli przed rewanżem wydaje się pokaźna.
  • Drugi mecz w tej parze odbędzie się 3 maja.

W pierwszym starciu półfinałowym padło aż siedem goli, a Manchester City okazał się minimalnie lepszy od Realu Madryt. Na Anfield Road drużyny nie stworzyły takiego widowiska, jednak dominacja gospodarzy od początku meczu była wyraźna.

Dość powiedzieć, że "Żółta Łódź Podwodna" nie oddała przez cały mecz ani jednego celnego strzału... Podopieczni Unaia Emery'ego byli zupełnie bezsilni i na własnym boisku będą musieli spisać się o wiele lepiej, by powalczyć o upragniony awans do finału.

Liverpool dominował, jednak długo nie mógł znaleźć sposobu na dobrze broniącego Geronimo Rullego. W pierwszej połowie najbliżej szczęścia był Thiago Alcantara, który mocno uderzył z dystansu, lecz piłka nie wpadła do siatki.

Gospodarze przesądzili losy meczu w ciągu dwóch minut po przerwie. W 53. minucie własnego bramkarza pokonał Pervis Estupinan, od którego odbiła się piłka po zagraniu Jordana Hendersona. Dwie minuty później zespołową akcję gospodarzy zwieńczył Sadio Mane, któremu asystował Mohamed Salah.

W następnych minutach obraz gry wcale się nie zmienił. Liverpool dążył do kolejnego gola, lecz starania podopiecznych Jurgena Kloppa nie przyniosły skutku. Do siatki trafił Trent Alexander-Arnold, jednak był na spalonym. Kilka szans miał też Luis Diaz.

Choć "The Reds" powinni wygrać wyżej, mogą być zadowoleni z dwubramkowej zaliczki przed rewanżem. Drugie spotkanie w tej parze odbędzie się już 3 maja w Hiszpanii.

Liverpool FC - Villarreal CF 2:0 - KONIEC MECZU

Bramki: Estupinan (53. - sam.), Mane (55.)

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander-Arnold (80, Joe Gomez), Ibrahima Konate, Virgil van Dijk, Andy Robertson - Jordan Henderson (71, Naby Keita), Fabinho, Thiago Alcantara - Mohamed Salah, Sadio Mane (71, Diogo Jota), Luis Diaz (80, Divock Origi).

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol, Pau Torres, Pervis Estupinan (71, Manu Trigueros) - Samuel Chukwueze (71, Boulaye Dia), Etienne Capoue, Dani Parejo (71, Serge Aurier), Francis Coquelin (57, Alfonso Pedraza) - Giovanni Lo Celso, Arnaut Danjuma (86, Paco Alcacer).

Zapis relacji na żywo:

22:50

KONIEC MECZU! Liverpool pewnie pokonuje Villarreal 2:0.

Goście mieli jeszcze szansę, by zmniejszyć stratę przed rewanżem, ale wrzutka Lo Celso z rzutu wolnego w ostatniej akcji nie przyniosła nic dobrego.

W pełni zasłużone zwycięstwo Anglików. Rewanż odbędzie się w Hiszpanii już 3 maja.

My już dziękujemy za śledzenie naszej relacji. Dobranoc!

22:47

90. min. - Tylko dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

Szymon Marciniak chyba nie chce przedłużać mąk gości...

22:44

87. min. - Wydawało się, że goście w końcu zaliczyli celny strzał.

Boulaye Dia był jednak na spalonym.... Alisson Becker nie miał zresztą problemów z uderzeniem Senegalczyka.

22:42

86. min. - Ostatnia zmiana w zespole gości.

Paco Alcacer zastępuje Arnauta Danjumę, który był dzisiaj niewidoczny.

22:37

80. min. - Zablokowany strzał Fabinho.

Gospodarze walczą o kolejną bramkę. Tymczasem dwie zmiany w drużynie LFC.

Joe Gomez zastępuje Trenta Alexandra-Arnolda, a Divock Origi wchodzi za Luisa Diaza.

22:35

78. min. - Prędzej padnie trzecia bramka dla Liverpoolu niż pierwsza dla Villarrealu...

Przed chwilą świetną szansę miał Luis Diaz, który jednak kopnął... wzdłuż bramki.

22:32

75. min. - Villarreal próbuje atakować, ale te próby są bardzo nieudane.

W najlepszym wypadku starania Hiszpanów kończą się na rzucie rożnym...

22:28

71. min. - Obraz gry się nie zmienia, a trener Unai Emery przeprowadza trzy zmiany.

Serge Aurier zmienia Daniego Parejo. Manu Trigueros zastępuje Pervisa Estupinana, a Boulaye Dia wchodzi na miejsce Sammy'ego Chukwueze.

Zmiany też w Liverpoolu. Naby Keita zastępuje Jordana Hendersona, a Diogo Jota zmienia Sadio Mane.

22:24

68. min. - Wciąż inicjatywę ma Liverpool - dwie świetne szanse w ciągu kilkudziesięciu sekund!

Najpierw Rulli obronił strzał van Dijka z dystansu, a potem skończyło się na rzucie rożnym, gdy argentyński bramkarz odbił piłkę po uderzeniu Diaza.

22:21

64. min. - Alexander-Arnold do Robertsona, ten trafia do siatki, lecz gola nie ma!

Szkot był na spalonym. Na lewej obronie gości kompletnie nie radzi sobie Estupinan...

22:19

62. min. - Żółta kartka dla Lo Celso.

Argentyńczyk faulował Robertsona.

Chwilę wcześniej Villarreal wreszcie ruszył odważnie. Pedraza szukał Danjumy, lecz dobrze zachował się Konate.

22:17

60. min. - Salah padł w polu karnym, jednak o jedenastce nie ma mowy.

Sędzia Szymon Marciniak nakazał grać dalej, choć Egipcjanin utrzymywał, że był faulowany przez Pau Torresa.

22:16

59. min. - Liverpool wyraźnie uskrzydlony.

Strata dwóch goli nie przełożyła się na lepszą grę "Żółtej Łodzi Podwodnej".

22:14

57. min. - Zmiana w zespole gości.

Alfonso Pedraza zastąpił Francisa Coquelina.

22:12

55. min. - LIVERPOOL PODWYŻSZA PROWADZENIE! Sadio Mane!

Zespołowa akcja "The Reds". Salah wziął na siebie czterech piłkarzy gości i dograł w pole karne do Mane.

Senegalczyk nie zwykł marnować takich okazji.

22:10

53. min. - GOOOOOOL! Liverpool wreszcie prowadzi! Piłkarze Villarrealu mogą jednak mówić o pechu.

Z prawej strony dośrodkował Henderson. Piłka odbiła się od Estupinana i... wpadła do siatki. Rulli nie zdołał jej sięgnąć.

22:09

53. min. - Składna akcja Liverpoolu zakończona celnym strzałem Diaza.

Kolumbijczyk uderzył głową po wrzutce Alexandra-Arnolda, lecz dobrze interweniował Rulli.

22:09

52. min. - Giovanni Lo Celso leżał na boisku.

Argentyński piłkarz gości trafiony piłką w głowę przez Diaza.

Gra szybko została wznowiona.

22:07

50. min. - Piłka w siatce po rzucie rożnym, ale... nie ma gola.

Fabinho był na spalonym. Brazylijczyk skierował piłkę do bramki po dograniu głową Mane.

22:04

48. min. - Estupinan fauluje Salaha i dostaje żółtą kartkę.

Rzut wolny dla Liverpoolu z prawej strony, tuż przy polu karnym.

Wrzutka Alexandra-Arnolda na nic się jednak nie przełożyła.

22:03

47. min. - Dynamiczna akcja gospodarzy zakończone dobrą interwencją Torresa.

Piłka ląduje w rękach Rullego.

22:02

46. minuta - ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

W składach obu drużyn bez zmian.

21:46

45. + 1. min. - KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY.

Póki co, na Anfield Road bez bramek. Znacznie groźniejszy jest jednak Liverpool.

Wracamy z naszą relacją za kwadrans.

21:45

45. min. - Szarżował w polu karnym Salah, lecz był na spalonym.

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

21:42

42. min. - Ależ niewiele zabrakło do szczęścia przy strzale Thiago!

Świetna próba z dystansu. To mógł być gol.

21:42

41. min. - Liverpool wciąż w ofensywie.

Mamy jednak wrażenie, że tempo gry nieco spadło...

21:38

38. min. - Fragment meczu stojący pod znakiem walki.

Ekipa z Hiszpanii nie odstawia nogi.

21:36

35. min. - Efektowna akcja Liverpoolu. Alexander-Arnold z woleja dograł do Salaha, a ten... z woleja uderzył niecelnie.

Gdyby to wpadło do siatki...

21:34

33. min. - Sadio Mane strzela z 17. metra, jednak piłka odbija się od Albiola i wychodzi na korner.

Coraz groźniejsi są gospodarze.

21:31

31. min. - Liverpool coraz bliżej gola!

Groźnie było po strzale Diaza, po którym interweniować musiał Rulli.

Chwilę później Virgil van Dijk otrzymał żółtą kartkę za faul na Samuelu Chukwueze.

21:29

29. min. - "The Reds" mieli rzut wolny z dogodnej pozycji.

Alexander-Arnold uderzył jednak w mur, a piłkę wybił Pau Torres.

21:27

27. min. - Dobra okazja Salaha.

Egipcjanin znowu jednak przestrzelił.

21:24

24. min. - Rzut różny dla Liverpoolu.

Francis Coquelin zablokował zagranie Trenta Alexandra-Arnolda.

Korner zakończony jednak faulem w ataku na Coquelinie.

21:23

22. min. - Strzał Jordana Hendersona z ostrego kąta.

Kapitan Liverpoolu nie trafił w bramkę i grę rozpoczął Rulli.

21:22

21. min. - Gospodarze reklamowali zagranie ręką jednego z obrońców gości i domagali się rzutu wolnego.

Szymon Marciniak pozostał niewzruszony.

21:19

19. min. - Etienne Capoue zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Arnauta Danjumy.

W porę do defensywy wrócił Robertson, który zażegnał niebezpieczeństwo.

21:16

16. min. - Thiago uderzył z woleja, lecz Rulli nie dał się zaskoczyć.

Po chwili grę przerwał Szymon Marciniak. Czterech graczy gospodarzy było na spalonym.

21:15

15. min. - Rzut rożny dla Liverpoolu po strzale Robertsona.

Coraz większa przewaga gospodarzy.

21:14

14. min. - Groźny strzał Diaza z dystansu.

Rulli miał problemy, ale ostatecznie złapał piłkę.

21:12

12. min. - Sadio Mane mógł zdobyć gola!

Z prawej strony dograł Salah, a Senegalczyk uderzał głową. Piłka przeszła jednak wyraźnie obok słupka.

21:10

10. min. - Pierwszy korner dla gości.

Fabinho przerwał akcję Pervisa Estupinana na lewej flance.

Z narożnika dośrodkował Dani Parejo, jednak nie było to udane zagranie Hiszpana.

21:09

9. min. - Mohamed Salah zdołał oddać strzał głową.

Egipskiej gwieździe gospodarzy zabrakło jednak precyzji.

21:08

8. min. - Pierwszy rzut rożny dla Liverpoolu.

Zgrywał piłkę niezwykle groźny przy stałych fragmentach Ibrahima Konate, jednak Sadio Mane nie zdołał wepchnąć jej do siatki.

Kolejny korner dla "The Reds".

21:06

6. min. - Fabinho na bok do Andy'ego Robertsona, ale dogranie głową w wykonaniu Szkota bardzo nieudane.

Grę od swojej bramki wznowił Geronimo Rulli.

21:03

3. min. - Aktywny od początku jest Luis Diaz.

Raul Albiol, który w ćwierćfinale toczył boje z Robertem Lewandowskim, może mieć z Kolumbijczykiem spore problemy.

21:01

1. minuta - Liverpool FC od początku utrzymuje się częściej przy piłce.

Goście przyjechali do Anglii bez swojej gwiazdy Gerarda Moreno. Napastnik nie zdołał wyleczyć urazu.

Jak jego brak wpłynie na drużynę?

21:00

21.00 - ZACZYNAMY!

Przypomnijmy, że Szymon Marciniak to niejedyny polski arbiter pracujący dzisiaj. Asystentami płocczanina są Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz.

Za VAR odpowiadają Bartosz Frankowski i Tomasz Kwiatkowski.

20:58

20.58 - Oba kluby grały ze sobą w półfinale europejskiego pucharu przed sześcioma laty.

W półfinale Ligi Europy "The Reds" okazali się lepsi w dwumeczu. Najpierw jednak przegrali na wyjeździe 0:1.

W rewanżu na Anfield Road prowadzeni już wówczas przez Jurgena Kloppa piłkarze z miasta Beatlesów wygrali 3:0 i awansowali do finału, w którym... ulegli Sevilli prowadzonej przez Unaia Emery'ego.

20:55

20.55 - Mecz na Anfield Road ma też polski akcent.

Sędzią środowego spotkania jest Szymon Marciniak - po raz pierwszy w historii mecz półfinałowy Ligi Mistrzów prowadzi polski arbiter

20:54

20.54 - Faworytem wydaje się Liverpool FC.

Podopieczni Jurgena Kloppa mają szansę na poczwórną koronę: wygrali już Puchar Ligi Angielskiej, awansowali do finału Pucharu Anglii, a w Premier League walczą o tytuł mistrzowski z Manchesterem City. "The Reds" po trzech latach chcą odzyskać miano najlepszej drużyny w Europie.

Zadania nie ułatwi im jednak Villarreal CF. "Żółta Łódź Podwodna" przed rokiem triumfowała w Lidze Europy, a w najbardziej prestiżowych kontynentalnych rozgrywkach radzi sobie równie dobrze. Drużyna prowadzona przez trenera Unaia Emery'ego w 1/8 finału wyeliminowała Juventus, a w ćwierćfinale sprawiła kolejną sensację, wyrzucając z rozgrywek Bayern Monachium.

20:50

20.50 - Dzisiejszy mecz to tez konfrontacja wybitnych trenerów.

Trener Liverpoolu Jurgen Klopp zna smak wygranej w Lidze Mistrzów - triumfował z "The Reds" w 2019 roku.

Szkoleniowiec gości Unai Emery to z kolei spec od triumfowania w Lidze Europy. Poza ubiegłorocznym triumfem z "Żółtą Łodzią Podwodną", trzykrotnie wygrywał te rozgrywki jako trener Sevilli.

20:46

20.46 - Znamy składy obu drużyn.

Liverpool FC: Alisson Becker - Trent Alexander Arnold, Ibrahima Konate, Virgil van Dijk, Andy Robertson - Jordan Henderson, Fabinho, Thiago Alcantara - Mohamed Salah, Sadio Mane, Luis Diaz.

Villarreal CF: Geronimo Rulli - Juan Foyth, Raul Albiol, Pau Torres, Pervis Estupinan - Samuel Chukwueze, Etienne Capoue, Dani Parejo, Francis Coquelin - Giovanni Lo Celso, Arnaut Danjuma.

20:44

20.44 - Witamy i zapraszamy do śledzenia naszej relacji z drugiego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów! Za nieco ponad kwadrans rozpocznie się mecz Liverpool FC - Villarreal CF.