Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Polskie Radio Dzieciom
Joanna Osmańska 04.09.2020

Dzieciństwo ucznia po szkole. Czas wolny czy ciężka praca?

Skończyły się wakacje i zaczął się rok szkolny, czyli czas dodatkowych zajęć w dziennym planie ucznia. Jest to okres, w którym rodzice zamieniają się w szoferów, a dzieci pracują nierzadko dłużej niż sami rodzice. Najpierw zajęcia w szkole, a po nich zajęcia dodatkowe i odrabianie lekcji. Jak sobie z tym poradzić? O tym w rozmowie z ekspertami w studiu Polskiego Radia Dzieciom w audycji "Strefa rodzica".

Zajęć dodatkowych dzieci mają bez liku. Ledwo zdążą zjeść, a już pędzą do kolejnych obowiązków. Strategii działania w tej kwestii jest zapewne kilka. Można na przykład grać na przetrwanie, ale można też czasem z pewnych zajęć zrezygnować. Co rodzic może zrobić, żeby nie ulec presji, że każdą chwilę musi zainwestować w rozwój dziecka i jednocześnie jak mądrze zaplanować kwestię zajęć dodatkowych, żeby nie przegapić czasu, w którym dzieci chętniej i efektywniej uczą się nowych rzeczy.

Posłuchaj
109:22 7.09. Strefa - zajęcia dodatkowe.mp3 Jak mądrze zaplanować czas wolny dziecka po szkole? (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)

 

Gośćmi "Strefy rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom były Elżbieta Manthej blog Juniorowo.pl, Ewa Świerżewska Qulturka.pl i Hanna Romanowicz - psycholog. (Audycja archiwalna).

Audycja: Strefa rodzica
Rozmawiała: 
Mikołaj Foks
Gość: 
Katarzyna Kalinowska - psycholog
Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 22.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

jo