Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Polskie Radio Dzieciom
Adam Koniecki 22.10.2018

"Radiowy Kurier Fryderyka", czyli muzyczne układanki dla smyka

W sobotę 20 października miało miejsce drugie spotkanie edukacyjne dla dzieci, zorganizowane przez Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Teatr Wielki – Operę Narodową. Cykl ten promuje wśród najmłodszych wiedzę na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina z czasów jego wczesnej młodości, a także odsłania przed dziećmi tajemnice pracy dziennikarza radiowego.
Wideo
  • Kurier Fryderyka v3.mp4
Galeria Posłuchaj
  • 22.10. relacja z imprezy
  • 23.10. relacja z imprezy
  • 24.10. relacja z imprezy
  • 25.10. relacja z imprezy

Spotkanie w Salach Redutowych Opery Narodowej uświetnił występ Małych Artystów, którzy zaprezentowali przed widownią wyjątkową lekcję o teatrze i aktorach.

Czego potrzebuje aktor, aby być najlepszym w tym co robi? Czy "wyobraźnia z magicznego powietrza", poprawna dykcja i  wzorowa pamięć są kluczem do stworzenia doskonałej kreacji aktorskiej?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli zarówno Mali Artyści prowadzeni przez Magdę Glapińską, autorkę audycji "Warsztat małego artysty" w Polskim Radiu Dzieciom, jak i zgromadzone na widowni dzieci.

Stałym punktem "Radiowego Kuriera Fryderyka" jest warsztat pracy dziennikarza i reportera radiowego. W słuchawkach na uszach i z mikrofonem w ręku, mali uczestniczycy wydarzenia rozmawiali z reporterem i dziennikarzem Polskiego Radia Dzieciom o formach radiowej wypowiedzi.

Reporterskie spotkania zakończyły się nagraniem słuchowiska z udziałem chętnych dzieci. Tematem nagrania były przygody małego Fryderyka, które wpłynęły na jego twórczość muzyczną.

Spotkania z cyklu "Radiowy Kurier Fryderyka" czyli muzyczne układanki dla smyka, odbywają się w Salach Redutowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Kolejne spotkania odbędą się: 24 listopada, 15 grudnia, 26 stycznia, 2 lutego, 23 marca, 13 kwietnia, 11 maja i 15 czerwca.                                                                                                             

Inicjatywa adresowana jest do dzieci od 5. do 10. roku życia. Zapraszamy serdecznie!