Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Czwórka
Piotr Grabka 16.03.2012

SocHak – programowanie zaangażowane społecznie

W weekend w Warszawie odbędzie się społeczny hakaton SocHak:Edukacja. Przez 48 godzin przedstawiciele organizacji pozarządowych i programiści będą wspólnie pracować nad nowymi rozwiązaniami dla edukacji. Więcej można było się dowiedzieć z audycji "Pod Lupą".
Alicja Peszkowska, Agnieszka Strzemińska i Justyna DżbikAlicja Peszkowska, Agnieszka Strzemińska i Justyna Dżbikfot. Arkadiusz Goliszewski

Hakaton to innymi słowy sprint prograministyczny, podczas którego pracuje się intensywnie z technologiami. Cel do jakiego ma zmierzać zależy od hasła przewodniego, jakie przyjęto na starcie.

- My, czyli grupa wielu organizacji pozarządowych i osób indywidualnych, wpadliśmy na pomysł żeby zrobić hakaton społeczny. W grudniu zorganizowaliśmy Random Hacks of Kindness poświęcony ogólnie programom społecznym. Ponieważ dopiero co skończył się międzynarodowy Tydzień Otwartej Edukacji postanowiliśmy wstrzelić się w ten edukacyjny trend i zrobić hakaton poświęcony edukacji - wyjaśniła Alicja Peszkowska, współorganizatorka.

SocHak:Edukacja odbędzie się na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Nad nowymi rozwiązaniami przez 48 godzin będą pracowały interdyscyplinarne zespoły.

- Zacznie się od tego, że przedstawiciele organizacji pozarządowych opowiedzą o swoich pomysłach na rozwiązania. Następnie we wspólnych zespołach z programistami i - rzadziej - grafikami będą wymyślać jak praktycznie wykorzystać te pomysły dla edukacji - powiedziała w audycji Justyny Dżbik Agnieszka Strzemińska, współorganizatorka.

Więcej o społecznym hakatonie SocHak:Edukacja w nagraniu audycji.

pg