Paweł Klocek 11.05.2011

Wisła pozbawiła złudzeń Lecha Poznań

Wisła Kraków pokonała Lecha Poznań 1:0 w meczu 26 kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Zwycięska bramkę dla Wisły strzelił w 73 minucie Genkow.
Lecha Poznań - Wisła KrakówLecha Poznań - Wisła Kraków fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Po tym spotkaniu Wisła ma 9 punktów przewagi nad drugą w tabeli Jagiellonią Białystok. Do zakończenia rozgrywek zostało 4 kolejki. Szansę na dogonienie Wisły stracił Lech Poznań, mistrz Polski z poprzedniego sezonu.

Po tym spotkaniu Lech traci do lidera 14 punktów. Do trzeciego miejsca, które gwarantuje występy w europejskich pucharach klub z Poznania traci 4 punkty.

Po meczu powiedzieli:

Jose Bakero (trener Lecha): Spodziewaliśmy się agresywnego pressingu krakowskiej drużyny i w pierwszej połowie istotnie go mogliśmy obserwować. Jednak w jego wyniku - poza pojedynczymi akcjami - nie mieliśmy problemów w defensywie. W drugiej połowie staraliśmy się prowadzić grę. Po stracie gola - w końcówce spotkania - bardzo dobrze, konsekwentnie grała defensywa Wisły. Nam zabrakło siły ataku, aby zdobyć wyrównującego gola. Spodziewałem się, że wygra drużyna, która strzeli jedną bramkę. Szkoda, że nie byliśmy to my.

Robert Maaskant (trener Wisły): Zdecydowaliśmy się dziś zagrać bardziej defensywnie niż zwykle na własnym stadionie. Wiedzieliśmy bowiem, że Lech musi wygrać, jeśli chce coś osiągnąć w tym sezonie. Po przerwie moi zawodnicy czekali na ataki Lecha, graliśmy z kontry. Powinniśmy już wykorzystać tą stworzoną przez Kirma, udało się zdobyć gola nieco później. Po tym trafieniu gra w tym spotkaniu się praktycznie skończyła.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Cwetan Genkow (73).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Cezary Wilk. Lech Poznań: Luis Henriquez, Hubert Wołąkiewicz, Semir Stilic.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 18 000.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Erik Cikos, Kew Jaliens, Osman Chavez, Dragan Paljic - Patryk Małecki (90. Tomas Jirsak), Radosław Sobolewski, Cezary Wilk, Maor Melikson (90+3. Maciej Żurawski), Andraz Kirm (79. Michaił Siwakow) - Cwetan Genkow.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Luis Henriquez, Manuel Arboleda, Bartosz Bosacki, Grzegorz Wojtkowiak - Jacek Kiełb, Hubert Wołąkiewicz (57. Rafał Murawski), Dimitrije Injac (75. Semir Stilic), Siergiej Kriwiec, Jakub Wilk - Artjoms Rudnevs (45. Vojo Ubiparip).