Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
Trójka
Sylwia Mróz 17.02.2017

Jak grać, by wygrać z rakiem? Milowe kroki w walce z chorobą

Łatwe pomysły umożliwiają milowe kroki w walce z rakiem. Zmiany w tym zakresie stara się wprowadzić Fundacja Onkologiczna Alivia. - Chorowałam i sama doświadczyłam tej trudnej sytuacji, więc tym bardziej wiedziałam, jak ważne jest wsparcie i informacja - mówi współzałożycielka fundacji Agata Polińska.
Posłuchaj
  • Pracownicy Fundacji Alivia opowiadają o wspieraniu osób chorujących na raka (Czas Niezwykły/ Trójka)
Czytaj także

Na raka może zachorować każdy, bez względu na wiek, wykonywany zawód i dbałość o zdrowie. Oswajanie tej choroby - czym m.in. zajmuje się Fundacja Onkologiczna Alivia - nie jest łatwym zadaniem. Początki organizacji związane są z chorobą Agaty Polińskiej, jej współzałożycielki, która w wieku 28 lat zachorowała na nowotwór. Dziś jest zdrowa, a jej historia pomaga innym.

- Wśród znajomych i przyjaciół staliśmy się osobami, które są znane z tego, że walczą z rakiem i wiedzą jak tę walkę prowadzić. Wiele osób się z nami kontaktowało i w sposób naturalny powstała fundacja. Po prostu w którymś momencie stwierdziliśmy, że trzeba się dzielić naszymi doświadczeniami i wiedzą - opowiada Bartosz Poliński.

Fundacja jest znana z wielu prowadzonych z sukcesem projektów jak np. Kolejkoskop, Onkomapa, Czerwona skrzynka, Skarbonka. To dzięki nim pacjenci mogą dowiedzieć się, jakie szpitale i ośrodki są najbardziej rekomendowane przez chorych i gdzie spotkają się z najlepszą pomocą. W programie mówimy o tym, jak można ułatwić życie chorym na raka i jak wsparcie w walce z nowotworem może wpłynąć na życie.


Zarząd Fundacji Alviva (fot: Alviva) Agata Polińska i Bartosz Poliński, rodzeństwo, twórcy Alivii (fot: Alivia)

***

Tytuł audycji: Czas niezwykły
Autor: Elżbieta Korczyńska  
Autor materiału reporterskiego: Kuba Witkowski
Goście: Agata Polińska i Bartosz Poliński (twórcy Fundacji Onkologicznej Alivia), Wojciech Wiśniewski (rzecznik Fundacji Alivia)
Data emisji:
16.02.2017
Godzina emisji: 15.09

sm/ei