Aneta Hołówek 08.01.2011

Lindsey Vonn wygrała zjazd w Zauchensee

Amerykanka Lindsey Vonn wygrała sobotni zjazd alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Zauchensee.
Lindsey VonnLindsey Vonnfot. PAP/EPA

Druga była Szwedka Anja Paerson, a na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentantka gospodarzy Anna Fenninger.

Dla Amerykanki było to 20. zwycięstwo w zjeździe i 37. we wszystkich konkursach Pucharu Świata.

- Wygrać w Austrii to zawsze dla mnie wielka sprawa, bo to jest mój drugi dom - powiedziała Vonn, która zazwyczaj w tych okolicach przygotowuje się do sezonu.

W sobotnim konkursie dobrze wystartowała, ale potem miała trochę kłopotów. - W środkowej części zjazdu omal nie znalazłam się w sieciach bezpieczeństwa. Później jednak starałam się o tym zapomnieć i nadrobić stratę w dalszej części trasy. Jeśli jedzie się agresywnie, można zyskać wiele czasu - przyznała Vonn.

Ze stratą 0,43 sekundy do Amerykanki, na metę przyjechała Paerson, która w Zauchensee triumfowała dwa lata temu. Trzecia była Fenninger, z którą Austriacy wiążą ogromne nadzieje. 21-latka do tej pory była bezkonkurencyjna w juniorskich zawodach, a wśród seniorów po raz pierwszy stanęła na podium.

O sukcesie Fenninger najlepiej świadczy fakt, że wyprzedziła liderkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Niemkę Miarię Riesch, która była czwarta.

- To wstyd przegrać podium o zaledwie 0,07 sekundy. Mimo wszystko jestem zadowolona z tego występu - powiedziała Riesch.